V pondělí zasednou táborští radní a rozhodnou, zda vyvěsí tibetskou vlajku, rozšíří služby ve sběrném dvoře Klokoty a zadají veřejné zakázky. První jsou protipovodňová opatření na nábřežní zóně pravého břehu řeky Lužnice, druhou zakázkou jsou další etapy zvelebení Holečkových sadů. 

Zítra skončí masopusty také na Českokrumlovsku. Krumlovem od 16 hod. půjde masopustní průvod městem, který pořádá základní umělecká škola a městské divadlo, zúčastní se ho i studenti střední umělecké školy. Tentokrát bude průvod obohacen novými maskami na téma objevy a vynálezy.

Zítra tradičně uzavírají masopust koledníci v Soběnově. Masopustní úterý v Soběnově je po koledě ve Skalinách zasvěceno střílení masopustu od 18 do 21 hod., věnečku a zábavě. Masopustní průvod žáků a učitelů základní školy se ten den tradičně objeví i ve Velešíně.
Ve Větřní bude ve středu od 13 hodin obyvatelům obce předána modernizovaná tělocvična. Náklady dosáhly bezmála 1,066 milionu korun. Částkou 500 tisíc korun projekt podpořila energetická společnost.

Otevřené neformální seskupení hrajících neherců Proradost v Českém Krumlově přichází s novou hrou. 
V sobotu na otáčivém hledišti v zámecké zahradě předvedou Tajemný hrad v Karpatech. Platí mít teplé prádlo, tekutou i klasickou deku s sebou a hrneček. Vstupné dobrovolné, v tekuté podobě do 20 obj. % akceptováno.

Do 20. a 30. let minulého století se v sobotu vrátí účastníci tanečního večera ve stylu charlestonu, který se koná tradičně v sále jindřichohradecké Střelnice. Pro tanečníky je samozřejmostí, že na parket vyrážejí v dobovém oblečení. Hrát budou Zatrestband a Old Steamboat Jazz Band.

Halušky, hudbu i filmy nabídnou Dny slovenské kultury, které potrvají v Českých Budějovicích od soboty až do neděle 24. února. Fotografie vystaví herečka Andrea Kerestešová, mezi koncerty figuruje známý bluesman Peter Lipa. Tradičně velký zájem se čeká o slovenská jídla, která navaří Masné krámy, hotel Budweis, Clarion Congress Hotel, restaurace Metropol a hotel Zvon.
Písečtí chtějí po mnohaleté přestávce obnovit masopust. Na sobotu 16. února ho připravuje Elektrárna královského města Písku. Sraz účastníků a zahájení bude ve 13 hodin u Kamenného mostu. Průvod se vydá do Palackého sadů a projde historickým centrem a potom kolem elektrárny zpět k mostu. Tady jeho účastníci hodí do řeky, co je nejvíc zlobí – amnestii Václava Klause.

Už 4. ročník karetního turnaje trojic ve voleném mariáši Chreero Betl CUP 2013 se uskuteční v sobotu 
v obci Slaník na Strakonicku. Prezentace je ve 13 hod. v místní hospodě, start ve 13.30 hodin. Startovné je 100 korun. Hrají se čtyři kola po 60 minutách. Vklad do každého kola je 100 korun. Pro všechny účastníky turnaje bude guláš zdarma. Rezervace na telefonu: 605 580 258.