Radnice se však rozhodla skatepark z participativního rozpočtu vyčlenit, jak vysvětlil místostarosta Václav Klecanda. „Půjde o moderní areál, který nebude sloužit pouze skejťákům, ale i širší veřejnosti. Rozhodli jsme se proto rozpočet na jeho stavbu navýšit na přibližně 2,5 milionu,“ upřesnil místostarosta.

Skatepark by měl vzniknout u bočního vchodu a schodiště zimního stadionu, ze strany k ulici Václava Soumara. Stát bude na pozemcích Tělovýchovných zařízení města Tábora, jejichž jednatel již dostal za úkol začít s projektovou přípravou. Skatepark by měl být hotový už příští rok.

Skatepark bude volně přístupný, jeho stavbě nemají padnout ani poblíž rostoucí stromy. Místostarosta Václav Klecanda věří, že své příznivce si najde nejen mezi fanoušky prkýnek na kolečkách. „Může to být zajímavé i pro diváky z řad veřejnosti, například maminky s kočárky se třeba rády podívají, jak tak skejťáci dovádí,“ myslí si místostarosta.

Právě proto nedojde pouze ke stavbě areálu podle původního návrhu; ale k areálu plnohodnotnému, včetně diváckého zázemí a na něj navazující infrastruktury.

Rozpočet na příští rok se stavbou nepočítal, radnice jej proto kromě částky z participativního rozpočtu dorovná penězi z fondu rezerv.