Miloslava Balínková: Po přečtení článku Pomozte nám znovu najít novou tvář benefice Velikonoce s Jesussem, jsem se rozhodla napsat o dvojčatech Adélce a Honzíkovi Hatákových z Tábora.

Narodila se před devíti lety s vrozenou vadou pohybového ústrojí, která zasáhla nohy. Nyní jsou zcela odkázány na pomoc druhých a to hlavně maminky, babičky a dědy.
Jejich otec je opustil, když jim bylo půl roku a nejeví o ně zájem. Obdivuji a velice si vážím paní Hatákové za její úsilí a péči, s jakou se o ně stará. Bere to tak, jak to život přinesl a snaží se je připravit na život v dospělosti.

Adélka navštěvuje školu v místním sociálním zařízení „Kaňka“, ráda se parádí a je to treperenda, která co neví, to nepoví. Pokud se má v domácnosti něco utajit, tak řešit jedině když je Áďa ve škole.

Honzík navštěvuje ZŠ na Sídlišti nad Lužnicí. Patří mezi nejlepší žáky, zajímá se o historii a hlavně o hokej. Na zimní stadion chodí fandit s dědou. Jednou by si chtěl také zahrát. Podstoupil několik komplikovaných operací dolních končetin a pevně věříme, že se jednou štěstí obrátí a povede se ten první krok.
Adélka má také nemocné srdíčko a nemůže podstoupit komplikovanější vyšetření a zatím ani operace. Nyní vyrostla z chodítka a na nové zatím nejsou finance. Přála bych si, aby byla zařazena do benefiční akce a získala finanční pomoc na toto chodítko, které je bezpodmínečně nutné pro její další vývoj.
Cena výše uvedeného chodítka činí zhruba třicet tisíc, což je pro rodinu s dvěma postiženými dětmi naprosto nereálné.

Pavel Slouka: Rád bych navrhnul mou velmi milou kamarádku Adélu Hatákovou. Její 9 let a chodí do Základní školy Kaňka na sídlišti Nad Lužnicí v Táboře.
Od narození používá ke svému pohybu vozíček, protože onemocněla dětskou mozkovou obrnou. Adéla je velmi optimistická bojovnice, a proto s maminkou cvičí a zkouší první krůčky. Aby její krůčky byly ještě lepší, potřebovala by chodítko v ceně 30 tisíc korun. Pro rodinu s dvěmi dětmi s pohybovým postižením, je pořízení tak drahého chodítka značně finančně nákladné.

Pokud chcete vidět rozzářené oči a milý hřejivý úsměv Adély, umožněte, prosím, aby se pro ni uspořádal benefiční koncert, který ji pomůže sehnat peníze na chodítko, které potřebuje.