První den uzavření Černých mostů zvládli včera řidiči bez větších obtíží, s pochopením situaci berou i obyvatelé Maredova vrchu, kudy vede objížďka.
„Objížďka mi nevadí, horší je zákaz parkování v ulici, protože já potřebuji všude vozit,“ sdělila nám Marie Šperlová (84) z Rokycanovy ulice. Proti hluku a prachu se chrání zavřenými okny, ale do velkého provozu by nevyšla.
V ranní špičce se sice na Soběslavské tvořily kolony, ale dopravu v Rokycanově ulici řídili policisté, tak se úsek projel zhruba za 15 minut. Velitel městské policie Petr Svoboda přesto vyzývá řidiče osobních aut k toleranci. „Nákladní auta si musí v úzké křižovatce hodně najíždět, proto by jim měli umožnit bezproblémový průjezd. Už došlo k poničení několika kamenných sloupků podél silnice,“ řekl.
„Musíme to vydržet, kudy jinudy by jezdili. Ani nejezdí rychle, tady to nejde, já tu situaci chápu,“ vyjádřil se i Jiří Šich. Bez komplikací zvládl v poledne cestu z Kopečka do centra i vozíčkář Vlastimil Slabý, přesto z důvodu bezpečnosti uvažuje o využití městské dopravy.