„Operační středisko následně zachytilo městskou kamerou tři osoby stoupající směrem k plošině. Jednalo se o dva mladíky a jednu dívku, která se po dosažení plošiny musela vlivem vyčerpání nebo strachem z výšky posadit," popsal za táborské městské strážníky Pavel Šimek.

Pouliční parkur znamená umění pohybu nebo přemístění. Základem této disciplíny je schopnost dostat se z jednoho bodu do druhého bezpečně, plynule a účinně. Lidé tak překonávají různé překážky – větve, kameny.

Hlídka mladou trojici vyzvala, aby s velkou opatrností ze stožáru okamžitě slezla. Studenti jejich požadavek poslechli a ochotně pak strážníkům vysvětlili, co je k takové zábavě vedlo.

„Sdělili, že trénují po městě pouliční parkour a k výstupu na stožár se inspirovali několika videi na sociálních sítích," dodal Pavel Šimek.

Naštěstí se při dobrodružství nikdo z účastníků nezranil a ani nedošlo ke škodě na cizím majetku. Strážníci je pak po poučení o nebezpečnosti jejich počínání propustili. Alkohol u mladistvých vyloučila zkouška.