Vloupání do benzinových čerpacích stanic, rodinných domů i jiných nemovitostí. To byla hlavní činnost trojice pachatelů, které odhalili zlínští kriminalisté. 

"V jižních Čechách se hned dvakrát vloupali do provozovny čerpací stanice v Orlíku nad Vltavou a jednou i v Milevsku. Brali hlavně cigarety různých značek," sdělil mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Poznamenal, že na stejný sortiment se zaměřili i ve velkoskladu tabákových výrobků v Českých Budějovicích.

Věci z domovních prohlídek

"Později se jejich předmětem zájmu staly počítačové sestavy a větší finanční hotovosti ve firmách na okraji krajského města a v Plané nad Lužnicí," doplnil Milan Bajcura s tím, že celkově způsobili škodu za bezmála 3,9 milionu.

Zlínští kriminalisté obvinili trojici mužů ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním, kterého se měli dopouštět jako organizovaná skupina a zároveň ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Obvinění muži jsou stíhání vazebně. Všichni tři jsou policii z minulosti známi, jeden z nich byl již dříve trestán za spáchání majetkových trestných činů. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem je pravděpodobné, že dvacet objasněných případů vloupání není vše, čeho se trojice měla dopustit. Kriminalisté prověřují několik desítek dalších případů vloupání, k nimž došlo v několika krajích České republiky.