Jak informovala koordinátorka Tříkrálové sbírky Klára Petrášková z Charity Tábor, tak jako v předchozích ročnících budou skupinky koledníků v tomto období chodit také v ostatních obcích na Táborsku. „Potkat je budou moci lidé například v Chýnově, Mladé Vožici, Soběslavi, Plané nad Lužnicí, Veselí nad Lužnicí, Dražicích, Drhovicích, Košicích a na dalších místech,“ popsala.

Tříkrálová sbírka měla v roce 2023 na Táborsku 112 kasiček. Nejštědřejší koledu mimo Tábor získali dobrovolníci na Soběslavsku 125 113 korun. Na Chýnovsku se jednalo o 93 848 korun, na Mladovožicku o 65 836 korun. Celkově byl tento rok rekordním a vynesl Charitě Tábor na dobročinné projekty přes 619 tisíc korun. Loni peníze posloužily například na pomoc rodinám po požáru v Nové Vsi u Chýnova či k financování potřeb rodin dvou samoživitelek.

Kompletní přehled termínů koled v jednotlivých obcích najdete na webových stránkách Charity Tábor www.tabor.charita.cz. „Sledovat můžete také charitní sociální sítě facebook @farnicharitatabor a instagram @charita.tabor, kde jsou pravidelně zveřejňovány veškeré novinky a aktuality. Více informací o Tříkrálové sbírce a o možnosti přispět online, pokud vás Tři králové doma nezastihnou, najdete na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz,“ shrnula Petrášková s tím, že děkuje všem, kterým nejsou osudy potřebných lhostejné.

Tříkráloví koledníci v ulicích Tábora.
Tříkrálová sbírka skončila na Táborsku úspěchem. Vybrala dvakrát víc

„Děkujeme za vaši štědrost a přejeme vám požehnaný rok 2024 plný lásky, zdraví a pohody,“ vzkazuje za Charitu Tábor dárcům.

Tříkrálová sbírka se koná celostátně od roku 2001. V roce 2020 koledníci vykoledovali na 130 milionů, v „covidovém“ roce 2021 pak 81,5 milionu. V roce 2022 činil výnos sbírky více než 141 milionů korun. 

Příklad pomoci: Novákovi žili ve starším domě, který postupně dle svých finančních možností rekonstruovali. Jednou, když rodina odjela na výlet, jejich dům vyhořel. I přes rychlý zásah hasičů se obydlí nepodařilo zachránit. Přestože to pro rodinu byla rána přímo do srdce, díky dětem našli rodiče sílu začít vše znovu obnovovat. Díky Tříkrálové sbírce jsme mohli rodinu podpořit částkou 12.500 korun, za které mohli pořídit základní věci, o které při požáru přišli. Rodina překonala ztrátu a svůj dům začala znovu opravovat.

čtěte:

ID