Před šesti lety se radní z té u Zlína a u Příbrami rozhodli, že by se mohli pravidelně setkávat. Už minulý rok k sobě přibrali i Březnici u Bechyně a ta je tuto sobotu pohostila.
„Program je téměř neměnný. Jedná se o fotbalový a volejbalový turnaj, kdy každá Březnice přiveze svůj tým a soupeří mezi sebou," líčí starosta jihočeské Březnice Martin Roman. Sportovní utkání jsou podle něj sice jen sranda matche, sportovci do něj ale přesto vkládají srdce. „Také se obce snaží ukázat těm, kteří přijedou, nějaké pamětihodnosti nebo významné stavby v okolí. My jsme naše návštěvníky provedli Temelínem," pochlubil se Martin Roman. „Tuhle akci pořádáme jednou do roka a to pokaždé v létě, mezi fotbalovými sezonami," vysvětlil starosta Březnice u Zlína Josef Hutěčka.

Setkávání Březnic přineslo té u Příbrami a u Zlína kromě radosti ze sportu i další pocit – lásku. Lenka Hájková a Václav Klán k sobě totiž našli cestu právě díky březnické návštěvě. „Jsme spolu už šest let a báječně nám to klape. Sice je to vztah na dálku, ale nám to vyhovuje. I naše děti si rozumí," hodnotí vztah Lenka Hájková.

Jihočeská Březnice navíc představila hostům také nově zasíťované parcely, které nedávno dokončila. „Doufáme, že se naše obec bude jen a jen rozrůstat," řekl s úsměvem starosta Martin Roman.
Součástí letoního setkání byl i společný oběd  a večer nechyběla ani taneční zábava s hudbou. Příští rok by se 
o obyvatele dvou Březnic měla postarat ta třetí u Příbrami.