Přitom začátek minulého týdne vypadal tak slibně. V policejních statistikách dopravních nehod na Táborsku byly v pondělí dvě nehody bez zranění a v úterý a ve středu dokonce nula. Ve čtvrtek pak "jen" dva karamboly bez újmy na zdraví.

V pátek odpoledne policisté šetřili na silnicích již nehod pět, přičemž právě na hlavním tahu od Tábora na Veselí se stala jízda osudná cyklistovi (1938). Nehoda uzavřela na několik hodin i provoz mezi Planou nad Lužnicí a Soběslaví. Jak již Deník informoval, řidič (roč. 2005) osobního vozidla tovární značky Mazda jel souběžně s šestaosmdesátiletým cyklistou, na elektrokole značky Crussis. Došlo mezi nimi k bočnímu střetu. Případ si převzali táborští kriminalisté. „Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura a dodal: „Vzhledem k tomu, že nejsou zcela zřejmé okolnosti střetu, žádáme svědky události, aby nás kontaktovali na lince tísňového volání 158.“

Střet osobního auta a elektrokola mezi Planou nad Lužnicí a Soběslaví na I/3 dopadl pro cyklistu tragicky.
Silnici mezi Soběslaví a Planou zavřela smrtelná nehoda. Řidič srazil cyklistu

Deset dní před tím, ve středu 17. dubna po 16. hodině u obce Slapy na Táborsku při čelní srážce dvou osobních aut vyhasl lidský život. Řidič (1953) ve vozidle značky Citroën vjel při předjíždění do protisměru, kde se střetl s protijedoucí Škodou Fabia. Poté vozidlo Škoda ještě narazilo do dalších dvou automobilů. Muž za volantem citröenu po neúspěšné resuscitaci na následky zranění zemřel. Přesné příčiny a okolnosti této tragické dopravní nehody jsou v šetření dopravních policistů.

Ve středu 17. dubna došlo na silnici ve směru z Tábora na Slapy k tragické dopravní nehodě.
Tragická nehoda u Slap na Táborsku. Řidič Citroënu nepřežil čelní střet

Vážná nehoda se stala i v neděli 28. dubna u Nové Vsi u Chýnova. Srazil se zde osobák s motorkou. Motocyklistka utrpěla těžké zranění.

U Nové Vsi u Chýnova bouraly auto a motorka.
Vážná nehoda u Chýnova. Motorkářka skončila s těžkým zraněním

V okrese se letos staly již tři nehody, jejichž následky byly fatální. U Malšic na Táborsku 27. března v časných ranních hodinách po nárazu do stromu zemřela řidička. Vůz se převrátil na střechu a bylo nutné ženu vyprostit. Bohužel, už jí nebylo pomoci.

Ilustrační foto
Při ranní nehodě u Malšic zemřela řidička. Narazila do stromu