Byla to Topolánkova vláda, která se chopila úkolu vrátit Benešově vile bývalý lesk a slávu, a dostát tak odkazu manželů Benešových. Jako důkaz, že se vila zbaví stop komunistické éry, má být zbořený bombastický krb, který si tu komunističti státníci nechali postavit, a také vybavení objektu původním nábytkem.


Loni v září, v den 60. výročí úmrtí prezidenta Edvarda Beneše, Topolánek slíbil, že naplní Benešovo přání: aby se sezimovoústecké sídlo stalo muzeem a živým místem, jež by připomínalo dobu, kdy tu prezident pobýval, pracoval a prožíval šťastné chvíle.


Topolánek také naznačil, že končí doba, kdy vilu využívali ke své rekreaci členové vlády. Nově by se tak měla na jeden víkend každého měsíce otevřít veřejnosti. „Zároveň chceme, aby se Sezimovo Ústí, jako tomu bylo za života Edvarda Beneše, opět stalo místem setkávání státníků a vzácných návštěv,“ řekl premiér v třetího září.


Objekt ale i nadále zůstane v majetku Úřadu vlády, který spravuje celkem čtyři památky – Kramářovu vilu, Lichtenštejnský a Hrzánský palác a vilu Edvarda Beneše.