Jak potvrdil jednatel táborského Bytesu Ondřej Semerák, o situaci ví, ale nejde o chybu na jejich straně. „Není to naše vina, ale dodavatel, společnost C-Energy Planá, aktuálně ladí systém a není schopen v současné době dodávat dostatek tepla,“ vysvětlil a dodal, že jde skutečně o výše uvedené lokality.

Ladí průtoky tepla

Jak informoval tiskový mluvčí C-Energy Miroslav Beneš, společnost a její zaměstnanci intenzivně pracují na odstraňování dílčích problémů vytápění z nového horkovodního systému. „Vzhledem k velkému rozsahu celého systému centrálního vytápění je nyní nutné dokončit nastavení správného průtoku a teploty v jednotlivých částech Tábora,“ naznačil.

Havárie horkovodu v táborské MŠ Kollárova.
Ze školky v Táboře se valil hustý dým. Prasklo horkovodní potrubí

Podle jeho slov jde o poměrně komplikovaný proces. „Je nutné sladit průtoky, teploty a také správný režim předávání tepla do sekundární části Bytesu, aby nedocházelo k dílčím výpadkům, které mohou přerušit plynulost dodávky tepla a způsobit nedotopení některých částí města. Komplexní systém čerpadel a dalších regulačních prvků musíme po celkové modernizaci nastavit tak, aby správně fungoval při různých venkovních teplotách,“ dodal Beneš.

„Za vzniklá omezení v dodávkách tepla se odběratelům omlouváme a usilovně pracujeme na dokončení všech potřebných nastavení,“ vzkazuje mluvčí C-Energy.

Problému si vůbec nevšimli

Jak přiblížila maminka malých dětí Pavlína z jednoho z táborských sídlišť, problém s topením její rodina vůbec nezaznamenala a doma dosud jen zavlažují. „Topíme zatím jen v obývacím pokoji, občas v ložnici, jinak máme topení vypnuté a nepřitápíme, děti spí dokonce odkopané,“ popsala, že problém vůbec nezaznamenala.

Po kalamitě přichází na řadu odklízení sněhu. Toho na jihu Čech napadlo kolem půl metru. Na snímku České Budějovice.
Sníh vystřídal mráz. Na jihu Čech spadly teploty pod pětadvacet pod nulou

„Babička bydlí na Pražáku a má to stejně, říká, že topí, protože je v přízemí a je tam chladněji. Děti jsou odolné. Já občas remcám, ale když je mi zima, tak si vezmu dva svetry,“ dodala Pavlína s tím, že i její manžel tvrdí, že zatím teplárenská společnost topí dobře. (lep)

Vyjádření k nestabilitě dodávek tepla

Vážení odběratelé, v současné době se potýkáme s nestálými dodávkami tepla pro oblast Pražského a Náchodského sídliště a sídliště Nad Lužnicí. Tento stav je způsoben na zařízení společnosti C-Energy Planá, která se ho spolu s námi snaží napravit. Oblast Pražského a Náchodského sídliště bude dočasně, až do doby odstranění závady, napájena ze špičkovací plynové kotelny umístěné nedaleko kruhového objezdu u nemocnice. U části sídliště Nad Lužnicí došlo bohužel k prasknutí výměníku. Tento je dál dočasně v provozu a podle posledních jednání bude opraven/vyměněn až v době, kdy poleví mrazy. Za nepříjemnosti se omlouváme, jedná se o složitý systém, jehož dokonalé vyladění potřebuje nějaký čas.
Ondřej Semerák, jednatel společnosti BYTES Tábor s.r.o.