Kubešova Soběslav

Centrum Soběslavi, ale také některé okolní obce rozezní dnes a zítra už pojedenadvacáté v historii mezinárodní festival dechových hudeb. Populární akce, jejíž centrem se po oba dva dny stane soběslavské náměstí, se už dlouho těší mediálního partnerství Táborského deníku. Sobotní program začne v pravé poledne vystoupením místních mažoretek. Především dá ale prostor hostům ze zahraničí. Divákům se představí mimo jiné i kapely z Rakouska a Francie. Od 14 hodin zavítá duch festivalu postupně také do Borkovic, Klenovic, Tučap, Želče a Žíšova. V neděli rozproudí zábavu v Soběslavi už desátá hodina ranní. O dvě hodiny později přijde na řadu vyhodnocení soutěže Táborského deníku a Českého rozhlasu České Budějovice. Následné pokračování přehlídky dechových orchestrů vyvrcholí v 19 hodin společným vystoupením všech kapel.

Muzejní kostýmovaná prohlídka

Zájemci mohou zábavnou formou nahlédnout do unikátních prostor, které skýtá táborské Stará radnice na Žižkově náměstí. Sraz účastníků prohlídky pořádané Husitským muzeem je naplánován přímo na radnici ve 12.45 hodin. Stejnou příležitost budou mít milovníci historie ještě příští sobotu.

Divadlo na návsi

Náves Z.W. Fixleyho ožije o tomto víkendu už podesáté pozoruhodnou kulturní akcí. Po včerejším úvodním vystoupení přijdou dnes od 14 hodin na řadu další představení v podání Martina Hrušky (představení Kouzelník z Hrádku), Vojty Vrtka Kejklíře (A jiné využití kejklíře) či Divadla Bořivoj (Rakvičkárna). Od 15 hodin se navíc promítne do programu také tradiční Jarmark lidových řemesel, který se koná už popáté. V jeho rámci bude slavnostně otevřena Naučná stezka mistra Z. W. Fixleyho. Ve 21 hodin zakončí sobotu vystoupení členů Kejklířského divadla Doudleby (Don Quijote z Doudleb). V neděli ve 14 hodin je na pořadu představení. Studia Damúza (Z tajemného deníčku Smolíčka Pé). Nepřízeň počasí zřejmě nehrozí. I kdyby ale ukázalo svou stinnou stránku, návštěvníci akce o zábavu nepřijdou, neboť by se divadelní víkend přesunul z návsi do sudoměřické sokolovny.

Výstava lilií

V sezimoústecké Galerii Spektrum je vyhrazen tento víkend přehlídce něžné květinové krásy. Při nové výstavě lilií bude k dispozici i poradna pro pěstování těchto nádherných květin a dojem návštěvníků umocní i kresby a malby Terezy Malinové. V sobotu je výstava otevřena od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 16 hodin.