Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Mezinárodní den památek lákal na prohlídky.Mezinárodní den památek láká na prohlídky.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Mezinárodní den památek
Kdy: sobota 20. dubna od 9 do 17 h
Kde: centrum Budějovic
Proč přijít: Letošek má podtitul Slavné osobnosti a jejich domy. Program zahrnuje komentované prohlídky, přednášky i zpřístupnění objektů běžně neotevřených, například vyhlídkové terasy obchodního domu Brouk a Babka. Zúčastnit se budete moci i prohlídky Kendeho vily, Špalíčku či Eggertovy vily. Nutná rezervace vstupenek na www.cbsystem.cz.

Undergroundová pouť z Ameriky do Fabriky
Kdy: sobota 20. dubna od 13 h
Kde: budějovický klub Fabrika (Jeronýmova ulice)
Proč přijít: U příležitosti 50 let od masakru mániček na Americe v Rudolfově u Budějovic se uskuteční vzpomínková akce plná hudby, přednášek a vzpomínek pamětníků. Její program začíná ve 13 h v klubu Fabrika, odkud ve 13.30 h odjedou dobové autobusy na okružní jízdu po důležitých místech (náměstí Přemysla Otakara II, dům, ve kterém žil Jiří Gans, restaurace Na Americe…). Od 17 h pak bude pokračovat ve Fabrice komponovaný program s kapelami včetně ikonických Plastic People of The Universe, prokládaných několika přednáškami historiků a pamětníků.

Skautská pouť
Kdy: sobota 20. dubna od 9 do 16 h
Kde: Sokolský ostrov
Proč přijít: Otevřená akce pro veřejnost a všechny věkové kategorie, zejména pro děti a dospívající. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si ukázkový skautský tábor, vytvářet výrobky v několika rukodělných dílnách, vyzkoušet skautské dovednosti a činnosti (práce s nožem, dřevěné a sádrové výrobky, zpracování dřeva, lanové aktivity, ježdění a závody na lodích, prohlídka skautského muzea, lukostřelba, šifrování, uzlování, práce s mapou, poznávání stop aj.) nebo navštívit zajímavé vědecké/popularizační přednášky o ochraně přírody či koncerty skautských interpretů.

Benefiční Modrý běh
Kdy: sobota 20. dubna, začátek v 10.30 h, registrace běžců od 9 h
Kde: Safari resort Hluboká u Borovan
Proč přijít: Benefiční běh pro budějovické Autis centrum. Těšit se můžete na mnoho běžeckých disciplín pro celou rodinu, bohatý doprovodný program se známými umělci, areál plný zvířat, zábavy a dobrého jídla i autogramiádu hokejisty Motoru. Pro účastníky bude vypraven speciální vlak z Budějovic, který vyjede v 9.50 h. Konzumační vstupné na doprovodný program je pro děti 100, pro dospělé 200 korun, registrovaní běžci mají vstup zdarma.

Českokrumlovsko

Ve Velešíně hrají Bonsai č. 3 a Vesla.Ve Velešíně hrají Bonsai č. 3 a Vesla.Zdroj: Se svolením pořadatele

Bazárek za pár kaček
Kdy: Sobota od 8 do 19 hodin
Kde: Obecní úřad, Černá v Pošumaví 46
Proč přijít: Charitativní prodej oblečení, obuvi a hraček v Černé v Pošumaví. Maminky v pohybu vás ve spolupráci s místní skupinou Českého červeného kříže ČK srdečně zvou na JARNÍ bazárek oděvů, obuvi a hraček Veškeré vybrané příspěvky budou darovány na pomoc nemocným dětem. Doprovodný program: prodejní výstava akvarelů a olejů Jarmily Augstenové. Vstupné: Zdarma

Koncert kapel Bonsai č.3 a Vesla
Kdy: Sobota od 19 hodin
Kde: Velešín, sál kina, Družstevní 596
Proč přijít: Romantický i zábavný folkový večer. Kapela Bonsai č.3 z Českých Budějovic hraje písně o láskách za letních nocí, o rudé rtěnce z Marseille i o (ne)lásce k běhání či o kaprovi nakopnutém paličkou. Dvojice Vesla zazářila loni na festivalu Porta a nyní boří hitparádu Country radia. Vstupné: 250 Kč

Zdroj: Youtube

Prachaticko

Vimperské velikonoční trhy v parku.Vimperské trhy.Zdroj: Stanislav Falář

Městské trhy na náplavce u Volyňky
Kdy: Sobota 20. dubna od 8 hodin
Kde: Náplavka u Volyňky ve Vimperku
Proč přijít: Dvacítka trhovců rozbalí své stánky a nabídne zboží pro Vimperáky. K tomu jim k poslechu zahraje Pepovanka.

Strakaté bajky
Kdy: V neděli 21. dubna od 15 hodin
Kde: Městské divadlo v Prachaticích
Proč přijít: Nedělení pohádka v podání Divadla LáryFáry. Děti uvidí bajky O lišce a sýru, O dvou kočičkách a netopýrovi a spousty dalších. Vstupné 90 korun

Písecko

Motorkáři zahájili sezonu společnou vyjížďkou z Otrokovic do Valašského Meziříčí. Doprovodný program na parkovišti před společností Continental Barum v Otrokovicích.Motorkáři zahajují sezónu. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Dominik Pohludka

Zahájení sezony přátel jedné stopy s vyjížďkou
Kdy: sobota 20. dubna v 10 hodin
Kde: sraz v klubovně Železných pánů v Topělecké ulici v Písku
Proč přijít: Akce má i svůj charitativní přesah - v rámci setkání bude uspořádána sbírka pro děti diabetiky na jejich letní tábor. Přijďte se podívat na krásné stroje a přispět na dobrou věc.

Phil Shöenfelt & Southern Cross
Kdy: sobota 20. dubna od 20.30 hodin
Kde: Divadlo Pod čarou v Písku
Proč přijít: Phil Shoenfelt je veteránem londýnské, manchesterské a newyorské punkové a post-punkové scény, který se v osmdesátých letech aktivně účastnil londýnské punkové exploze. V roce 1995 se natrvalo usadil v Čechách a založil kapelu Southern Cross, s níž koncertuje dodnes.

Táborsko

Loutkohrátky v TábořeLoutkohrátky v TábořeZdroj: poskytla Jana Nováková

Loutkohrátky
Kdy: sobota 20. dubna od 13 hodin
Kde: Náměstí Mikuláše z Husi v Táboře
Proč přijít: Program zahájí ve 13 hodin pouliční flašinetář. Ve 13.30 hodin odehraje Divadlo loutek Karlovy Vary pohádku Čaroděj a v 16.00 hodin tibetskou pohádku Žebrák a princezna. TYJÁTR Horažďovice vystoupí od 15.00 hodin s pohádkou Červená Karkulka a v 17.00 hodin s pohádkou Budulínek. Těšit se můžete i na tajemný labyrint, pohádkovou cestu, historický pohádkový kolotoč, dětský svět her, loutkový ateliér a školu žonglování.

Radek Žalud, nevidomý zpěvák zvaný český Bocelli
Kdy: neděle 21. dubna od 18 hodin
Kde: Univerzita Tábor
Proč přijít: Nenechte si ujít hudební zážitek s mladým nevidomým zpěvákem Radkem Žaludem. Je to absolvent konzervatoře Jana Deyla, může se pyšnit širokým hudebním vzděláním včetně klasického zpěvu, hry na akordeon, klavír a ladění klavírů. Jeho talent si vysloužil označení českého Bocelliho a jeho pestrá kariéra zahrnuje účinkování na operní i populární scéně.

Jindřichohradecko

Zámek Třeboň. Prohlídky zámeckých tras táhnou i letos. Návštěvníků přichází ale méně než v minulých letech.Třeboňský zámek pořádá komentované prohlídky. Zdroj: Deník/Jitka Davidová

Brány památek dokořán
Kdy: v sobotu, 20. dubna d 9 do 17 hodin
Kde: Třeboň
Proč přijít: Komentované prohlídky zámku, na třeboňském Masarykově náměstí se uskuteční i Jarní trh s koštem vín.

Pohádka Strach má velké oči
Kdy: v pátek 19. dubna a v sobotu, 20. dubna od 18 hodin
Kde: Kulturní dům Horní Pěna
Proč přijít: Divadelní spolek Jirásek sehraje pohádkové představení Strach má velké oči.

Strakonicko

Farmářské trhy v Bavorově.Trh v Bavorově.Zdroj: Deník / Klára Alešová

Jarní trh v Bavorově
Kdy: v sobotu 20. dubna od 8 do 12 hodin
Kde: Panský dům Bavorov
Proč přijít: Město Bavorov pořádá v hospodářské budově Panského domu tradiční jarní trh. Kormě široké nabídky zboží si mohou návštěvníci nechat od žáků SOUs Vodňany osázet donesené truhlíky letničkami. Chybět nebude ani hudební doprovod, který zajistí Vojtěch Topka a od 11 hodin se mohou hlavně děti těšit na loutkové divadlo.

Koncert filmové hudby
Kdy: v pátek 19. dubna od 19.30 hodin
Kde: Dům kultury Strakonice
Proč přijít: Populární symfonický orchestr Dalibora Havlíčka přináší do Strakonic velkolepý koncert filmové hudby. Diváci se mohou těšit na skladby z filmů Star Wars, Pán Prstenů, Hry o Trůny, Harry Potter, Piráti z Karibiku a další známé melodie stříbrného plátna.

Na své si přijdou také milovníci prvního a patrně i nejznámějšího českého filmového muzikálu z roku 1964 Starci na chmelu. Koncert bude bohatý na fantastickou filmovou hudbu od světově známých hudebních skladatelů, jakými jsou např. John Williams, Hans Zimmer, Howard Shore nebo James Horner.