Jihočeská dechová kapela Keramička

Kdy: pátek 10. května, od 19 hod.

Kde: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Proč přijít: Keramička si vytvořila originální tvář jihočeské kapely a vystupuje v typických blatských krojích. Od roku 2016 hraje pod vedením kapelníka a baskřídlováka Petra Koláře.

Exkurze Krajem Kalicha 2

Kdy: sobota 11. května, 8 - 17.30 hod.

Kde: Odjezd v Táboře před nádražím ČD v 8 hod., návrat do cca 17.30 tamtéž

Proč přijít: Exkurze po místech spojených s husitstvím na Táborsku. Pořádá Husitské muzeum v Táboře ve spolupráci se Společností pro zachování husitských památek. Trasa: Tábor, Liderovice, Uhřice (Žižkův dub), zřícenina hradu Zvěřinec, Úklid (Husova lípa), Sedlčany, Vysoký Chlumec, Žemličova Lhota (viklan Husova kazatelna), Jistebnice, Tábor. Nutná rezervace: Kateřina Mikulandová, tabor@husitskemuzeum.cz, tel. 734 232 158

ŠifT - šifrovací hra v ulicích Tábora 2024

Kdy: sobota 11. května, 9 - 14.30 hod.

Kde: Městská knihovna Tábor, Knihovna pro dospělé

Proč přijít: Již počtvrté můžete vyrazit šifrovací hru do ulic Tábora. Ať už jsi teenager nebo aktivní důchodce, sežeň kámoše, hecni se a vyraž do ulice Tábora s naší šifrovačkou. Přihlašovat se mohou dvou až čtyřčlenné týmy. Letos si můžete přivolit zvolit kategorii Začátečníci nebo Pokročilí . Kategorie Začátečníci je vhodná i pro školáky bez ohledu na věk (s dospělým doprovodem). Nutný je chytrý telefon s daty. Více informací a odkaz na registraci zde.