Pátek 27. ledna


*16.30, Tábor

Jak na vztahy mezi sourozenci
Přijďte opět na úžasnou besedu do Montessori mateřké školy Mufík Dětem z.s. s paní Mgr. Evou Mikešovou. Místo je nutné předem rezervovat, z kapacitních důvodů a to na: eva.mikesova@email.cz. Vstupné: 350,-

*20 hodin, Tábor

Koncert legendární kapely Krausberry se koná ve Společenském centru Univerzita. Vstupné na místě 290 korun.

*20 hodin, Tábor

Napoli Acustica
Hudba / koncert
Baobab Dílna, Pražská 157, Tábor

Sobota 28. ledna

* 8 hodin, Tábor
Pro žáky 7. až 9. tříd ZŠ je na Střední škole spojů a informatiky je připraveno pásmo technických soutěží. Registrace je možná ještě před začátkem soutěže. Pro účastníky jsou připraveny hodnotné ceny jako například tablet, hodinky, MP3 a další.

* 12 hodin, Tábor

První festival živých vín na jihu Čech se koná od 12 do 19 hodin v obecním domě Střelnice. Na festival dorazí 20 vinařů z Čech, Moravy, Německa, Rakouska a Slovenska. Akci doprovodí přednášky distributorů a restauratérů z Dánska, Švédska, Rakouska či Velké Británie. Za vstupné 490 korun obdržíte degustační plán, skleničku a i možnost ochutnat více než 100 druhů vín přímo z rukou vinařů. Vstupenky jsou k dispozici ve vinném baru Thir v Táboře.

* 14 hodin, Tábor
Restaurace Peta ožije ve 14 hodin benefičním turnajem v šipkách. Jeho výtěžek půjde na pomoc šestileté Teodorce, která bojuje s vážným onemocněním ledviny. Účastníci turnaje budou rozděleni na ligové hráče a amatéry.

* 16 hodin, Tábor
Netradiční silvestrovská oslava příchodu Čínského nového roku Kohouta se uskuteční ve Společenském centru Univerzita. Akce začíná v 16 hodin programem pro děti, které se mohou těšit na kouzelnickou show, hry, soutěže a promítání. Pestrý večerní program pro dospělé je připraven od 18 hodin. O hudbu se postarají DJ Čermi, kytarista Jirka Šorm a kapela One Spirit. Dále vystoupí básník, hudebník, textař, skladatel, výtvarník, experimentální herec, vysokoškolský pedagog a takzvaný fyzický básník Petr Váša, program zpestří také exhibiční ukázka bojového sportu Muay Thai. Chybět nebude soutěž o ceny ani půlnoční ohňostroj. Vstup na akci, veškerý program i půlnoční přípitek je zdarma.

* 19 hodin, Tábor
Jako každým rokem v tomto zimním období pořádá Okresní myslivecký spolek v Táboře myslivecký ples s bohatou zvěřinovou tombolou. Součástí plesu je vystoupení kroužku trubačů při OMS v Táboře, po celý večer bude hrát k tanci hudební skupina MIX.

* 20 hodin, Košice
Sbor dobrovolných hasičů Košice pořádá v kulturním domě od 20 hodin tradiční hasičský ples. K tanci i dobré náladě hraje skupina Happy Band.

* 20 hodin, Chýnov
Klub přátel školy při ZŠ Chýnov zve na 21. školní ples, který se koná od 20 hodin v kulturním domě.. K tanci a poslechu hraje hudební skupina JAXESEJDEM. Opět nebude chybět předtančení, raut, bohatá tombola a také prodejní módní přehlídka. Vstup na akci je 100 korun.

* 20 hodin, Bechyně
XIII. ples města Bechyně odstartuje ve 20 hodin v kulturním domě. Hrát bude skupina Horváth Band, chybět nebude soutěž o ceny. Vstupné 120 korun.