Pátek 6. ledna

* 20 hodin, Vesce u Soběslavi

Sbor dobravolných hasičů z Vesce Vás srdečně zve na hasičský ples. Těšit se můžete na bohatou tombolu včetně zvěřiny, hlavní cenou tomboly je srna.  K poslechu a tanci hraje skupina MIX Františka Vaňka.

Sobota 7. ledna

* 13 hodin, Tábor
Zájemci o zábavnou kostýmovanou výpravu do unikátních prostor táborské Staré radnice se sejdou ve 13 hodin na Žižkově náměstí před starou radnicí. Akce slibuje nevšední zážitek především rodinám s dětmi. Všichni se mohou těšit na dobově oděnou sličnou průvodkyni a společně s ní navštíví impozantní gotický sál staré radnice, druhý největší svého druhu v ČR. Následně se vydají s přilbicemi na hlavách na dobrodružnou cestu středověkým podzemím a na cestu si budou svítit lucerničkami. Základní vstupné je 60 Kč, snížené 40 Kč.

* 15 hodin, Bechyně
Galerie Gavlína zahájí letošní rok výstavou s názvem Chléb a sůl. Vystavují Tereza Lišková - obrazy, Vanda Michalská - obrazy, Zuzana Matlasová – ilustrace a Barbora Kloknerová - porcelán. Vernisáž začíná v 15 hodin, výstava bude k vidění do 28. února.

* 17 hodin, Nadějkov
Na první Čajovně na stezce v tomto roce se setkáte s Mirkou Lončákovou, která bude vyprávět o svém pobytu v Ekvádoru. Deštné pralesy Amazonie patří mezi největší bohatství naší planety. Jsou plícemi naší Země a domovem více než čtvrtiny všech rostlinných a živočišných druhů. Jsou také jedním z posledních domovů lidí, kteří dovedou žít v těsném spojení s přírodou. Poslechneme si vyprávění o soužití s tamní indiánskou komunitou a o praktické pomoci přímo v pralese, doplněné krásnou fotodokumentací. Beseda se koná tradičně od 17 hodin v kině.

* 20 hodin, Hlavatce
Myslivecké sdružení Rytíř Hlavatce zve na myslivecký ples, který se koná od 20 hodin v kulturním domě. K tanci a poslechu hrají Božejáci.

Neděle 8. ledna

* 11.30 hodin, Klokoty
V kostele Nanebevzetí Panny Marie vystoupí  pěvecký sbor Nokturno a Nokturňáček. Vstupné na sváteční koncert je dobrovolné.

* 15 hodin, Planá nad Lužnicí
Loutkové divadlo Na nitce zahraje dětem loutkovou pohádku Stříbrný kožíšek. Představení se koná od 15 hodin v knihovně.

* 18 hodin, Tábor
V rámci projektu LiStOVáNí.cz bude představena kniha Smrt Zajdy Munroa. Autorem je charismatický muzikant, herec a spisovatel z Austrálie Nick Cave. Hlavním hrdinou románu je chlívák, cesťák a mrtvý muž, který je proklet a odsouzen k odchodu z pozemského světa hned v první větě příběhu. Jeho fantazie je mírně omezená: Představit si umí jedině vagínu. Ženy hodnotí a svéká pohledem a je hotov si okamžitě užít na jakémkoli místě. Účinkují: G. Hašek, V. Hollá, P. Oubram. Představení, které se koná v malém sále Divadla Oskara Nedbala, je vhodné pro diváky od 18 let. Vstupné 80 Kč.