PÁTEK 11. LISTOPADU 

* 19 hodin, Jistebnice

Vypsaná fiXa + Visací zámek
Koncert v Kulturním domě Jistebnice.

* 20 hodin, Mladá Vožice

Koncert kapely Keks
Koncert v sále hotelu Záložna. 

SOBOTA 12. LISTOPADU

* 8 hodin, Chotoviny
Pátý ročník závodů fichtlů a pitbiků se koná od 8 hodin na trati motosportu. Soutěžit se bude ve třídách fichtl serie, fichtl klasik, fichtl special, pitbike do 140 ccm, pitbike nad 140 ccm a , děti do 12-ti let. Vstupné pro diváky činí 20 Kč.

* 9 hodin, Tábor
Přijďte si vyrobit obrázek podle vlastní fantazie pomocí barevného písku. Tvoření se koná od 9 hodin v budově DDM na Tržním náměstí, s sebou si vezměte obuv na přezutí.

* 13 hodin, Tábor
Do Tábora se o víkendu opět sjedou bojovníci, šermíři, gladiátoři, mušketýři, landsknechti, kejklíři, lučištníci, kavalíři i krásné dámy na tradiční Festival bojovníků. Program pro veřejnost je připraven na sobotu, kdy od 13 do 18 hodin bude probíhat soutěž choreografií, přednášky, exhibice a doprovodný program pro rodiny s dětmi. V 19.30 hodin nastane slavnostní vyhlášení vítězů soutěže choreografií a předání pamětních listů za počiny roku, následovat budou do 22.30 hodin přednášky, exhibice, rozhovory poroty a soutěžících a ve 23 hodin se můžete těšit na skoro půlnoční překvapení( divadlo). Pokud vydržíte do 0.30 hodin, budete svědky slavnostního uzamykání výčepu.

* 15 hodin, Bechyně
Adventní prodejní výstava výtvarné skupiny 9 + a jejich hostů bude zahájena v 15 hodin v Galerii Galvína. K zhlédnutí i koupi tu najdete keramiku, grafiku, textil, malby, šperky. Otevírací doba galerie je od pondělí až do pátku od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 a od 13 do 18 hodin, v neděli od 13 do 18 hodin.

* 16 hodin, Tábor
Rodinné centrum Radost pořádá Martinskou slavnost. Přijďte si zazpívat podzimní písničky, poslechnout martinskou legendu, přivítat Martina na koni a podarovat se martinskými rohlíčky. Sraz je v 16 hodin na Žižkově náměstí a nezapomeňte si s sebou vzít lucerničky.

* 18 hodin, Tábor
Především pro rodiny s dětmi je určen jednodenní festival nazvaný Hračkárna, který zahrnuje jarmark netradičních hraček, jež běžně v obchodě neseženete. Jde převážně o hračky malých výtvarníků, designerů, ale i větších prodejců. Festival kromě hraček dále nabídne divadla pro děti, tvořivé dílny a herní koutky. Hračkárna se koná od 10 do 18 hodin na Střelnici. Vstupné pro dospělé činí 100 Kč, děti mají vstup zdarma.

* 19 hodin,
Planá nad Lužnicí
Moravský večer s Cimbálovou muzikou Josefa Marečka bude zahájen v 19 hodin v sokolovně. Za vstup zaplatíte 120 Kč.

* 19.30 hodin,
Sezimovo Ústí
Desátý ročník Sezimoústeckého retro plesu odstartuje v 19.30 hodin v Hotelu Mas. K tanci i poslechu bude hrát skupina Big Papa a v programu se můžete těšit na Elvise Presleyho v podání Vladimíra Lichnovského, představí se gymnastky ze ZŠ Tučapy, uvidíte UV show šermířského spolku Táborští Kupci a chybět nebude vyhlášení nejoriginálnějších retromodelů. Moderátor a DJ Kosťa. Vstupné 300 Kč.

Jiří Dintar