V roli předsedy senátu se jí poprvé ujal Zdeněk Kučera, jemuž tuto kauzu na konci minulého roku předal po vypršení mandátu Jiří Bernát.
„Budeme plynule pokračovat v hlavním líčení, to znamená v dokazování spisového materiálu, který nám byl současně s obžalobou předložen,“ naznačil Kučera.
Včera poprvé mohla média snímat tvář obviněného Daniela Thonata, který dosud v případu údajně zmanipulovaných konkurzů vystupoval jako chráněná osoba. Tohoto práva se vzdal, ale včera své rozhodnutí nechtěl komentovat. „Pro nás to nic neznamená, pouze nemusíme zabezpečovat jeho ochranu v jednací síni,“ dodal předseda senátu.
Kučera potvrdil, že Krajskému soudu v Ústí nad Labem byla podána další obžaloba, týkající se konkurzu akciové společnosti Grafostroj. Do případu tak zřejmě vstoupí další obžalovaný. Grafostroj by se mohl stát desátým zpochybňovaným konkurzem.
Dosud je v případu ze zločinného spolčení, zneužití pravomoci a porušení povinností při správě cizího majetku obviněno deset lidí. Nejvyšší soud přiřadil ke kauze i korupční aféru Národního bezpečnostního úřadu.