Má po maturitě a po prázdninách se chystá na vysokou. První česká vicemiss z roku 2009 Tereza Budková se teď ze všeho nejvíc těší na prázdniny, kdy konečně trochu poleví.

Jak dopadla maturita?
Měla jsem hroznou smůlu na otázky. Z káždého předmětu jsem si vytáhla jednu z těch, které jsem opravdu nechtěla. Nakonec to ale dopadlo vcelku dobře, i když jsem čekala o trochu lepší výsledek.

Jak dlouho jste se připravovala na maturitu?
Průběžně už od Vánoc jsem si vypracovávala otázky. Intenzivně jsem se začala učit asi čtrnáct dní před maturitou. O svatém týdnu jsem byla u babičky a u dědy, měla jsem přesně naplánováno, co chci stihnout, počítala jsem i s přestávkami a myslím, že jsem za tu dobu stihla všechno, co jsem chtěla.

Jaký předmět vám dal nejvíc zabrat?
Nejobsáhlejší na množství učiva byl asi předmět základy společenských věd. Nejhůř se mi ale učila angličtina. Nebylo to totiž o tom, jak se dokážu domluvit, ale bylo zapotřebí naučit se hodně faktů. Nakonec jsem ale právě z angličtiny dostala jedničku. Takže ta píle stála za to.

Budete studovat dál? Která škola to vyhrála?
Ještě nevím, kam se dostanu. Tři přihlášky jsem posílala na Karlovu univerzitu. Na pedagogickou fakultu na dva obory a na obor marketingová komunikace a PR. Na ten bych šla nejraději, ale hlásí se tam tři tisíce lidí a berou jich jen třicet pět, takže své šance vidím opravdu mizivě.

Těšíte se na prázdniny?
To se těším. Konečně si odpočinu alespoň od učení. I když léto budu mít dost nabité. Během dvou týdnů odlétám buď do Istanbulu nebo do Madridu. Moje modelingová agentura mě tam posílá za pracovními příležitostmi. Tam bych si mohla vydělat nějaké peníze. Pak mě čeká dovolená s přítelem. A dál se uvidí.

Příští rok budete v prvním ročníku vysoké školy. Jak to chcete skloubit s modelingem?
Rozhodně se na to nechci vykašlat. Proto jsem si vlastně dávala všechny přihlášky do Prahy, aby se mi to podařilo nějak zorganizovat. Při troše dobré vůle se to snad dá zvládnout.

Před měsícem jste v Táboře předváděla svatební šaty. Jako modelku vás ale v našem městě moc nevídáme…
Už jsem tu na přehlídce předváděla asi třikrát a moc mě to baví, protože v publiku vídám samé známé tváře. Ty svatební šaty jsem si moc užívala. Byly jedny hezčí než druhé. Cítila jsem se jako princezna. Ale svatbu zatím neplánuji. Až se ale budu vdávat, přesně vím, ke komu jít pro svatební šaty. Jinak přehlídkám v Táboře se nebráním. Když se mi naskytne příležitost, určitě si ji nenechám ujít.

Svatební šaty se vám zalíbily… Co vás baví předvádět nejvíc?
Šaty obecně mě baví hodně. Je jedno, jestli jsou svatební nebo plesové. Nejmíň ráda předvádím plavky nebo spodní prádlo. Cítím se jistější, když mám na sobě víc věcí (smích).

Čeká vás v dohledné době nějaká velká událost, jako byla například loňská účast na světové ekologické soutěži Miss Earth?
To opravdu zatím nevím. Podobné akce se většinou domlouvají velmi narychlo. Prostě se něco může objevit a já se to dozvím třeba až měsíc dopředu. Vždycky se ráda zapojím do nějaké charitativní akce a doufám, že podobné nabídky přijdou.

Co říkáte na triumf Michaely Maláčové ohledně získání Miss ČR pod svá křídla.
Myslím si, že je to skvělé. A to nejen pro nás ale pro obě strany. Lidé se v tom budou lépe orientovat. Pomine rivalita mezi účastnicemi České miss a Miss ČR a bude už záležet jen na nás, jak svůj osud vezmeme do rukou.