Dlouhá léta se vedení města snažilo řešit situaci v Teplárně Tábor. Ta se stávala neudržitelnou. Jak uvedl mluvčí města Luboš Dvořák, vše se změnilo až letos, kdy společnost C-Energy Planá koupila majoritní podíl teplárny. Následovala náročná jednání mezi C-Energy, společností Bytes Tábor, která vlastnila 48 procent akcií, a vedením města.

Výsledkem je, že se C- Energy stala stoprocentním vlastníkem společnosti. Společnost Bytes výměnou získala veškeré rozvody tepla a také kotelnu na Pražském sídlišti s výměníkovou stanicí na sídlišti Nad Lužnicí. Podle místostostarostky Michaely Petrové jde o obrovský krok vpřed.

„V tuto chvíli vytápí Tábor společnost C-Energy. Díky tomu jsme se zbavili hnědouhelného zdroje tepla v centru města a tím přispěli ke zlepšení ovzduší v Táboře. Zároveň došlo ke sjednocení majetků. Výrazně se také sníží cena tepla,“ uvedla místostarostka. Společnost C-Energy se zavázala v rámci transakce provést během dvou až tří let na území města konverzi primárních parních rozvodů na rozvody horkovodní. Díky tomu dojde k podstatnému snížení ztrát tepla, které se v současné době negativně promítaly do ceny tepla.

Cena tepla klesne v závislosti na vlastnictví domovní předávací stanice a připojení na Bytes nebo teplárnu v rozmezí od 25 do 108 korun, a dosáhne na úroveň z roku 2012, tj. 673 korun za 1 GJ.