Jak informovala trenérka Markéta Švecová, postup děvčatům v kategorii Kids zajistila choreografie Carolina, kde tančí celkem 15 dívek narozených v letech 2009 až 2012 ve věku 9 až 12 let. I děvčata v hlavní kategorii starší 15 let si vysloužila nominaci s vystoupením Wait for me please (Počkej na mě prosím).

Víkend v Maďarsku

Podle účastníků zájezdu a maminky jedné z tanečnic Jany Mazouchové, výprava do Budapešti začala již v pátek ráno. "Odpoledne po příjezdu na hotel si tanečnice prošly město a památky, užily si plavbu na Dunaji a poté se již plně začaly soustředit na své výkony. Stres a obavy, zda se vše podaří, byly hmatatelné od sobotního rána, kdy se přesunuly do haly konání světového šampionátu," popsala atmosféru před šampionátem.

Hlavní kategorie tančila v poledne, kategorie Kids potom v 15 hodin. Poté se uskutečnila přehlídka národů a medailový ceremoniál za slyšitelné podpory trenérů, rodičů a fanoušků všech tanečnic a tanečníků. "Atmosféra byla nezapomenutelná, všichni plni očekávání z nadcházejícího vyhlašování vítězů si užívali tyto okamžiky," dodala.

Radost z úspěchu

Po skvělém výkonu získaly tanečnice z kategorie Kids zlatou medaili a staly se tak hrdými vítězkami světového šampionátu. Tanečnice v hlavní kategorii se nenechaly zahanbit a vytančily si krásné stříbrné medaile. "Zpět do Tábora se tak vracely úspěšné a šťastné spolu s dojatými a pyšnými rodiči," uvedla Mazouchová.

Taneční skupina Coda z Táborska zažívá úspěchy.
Tanečnice z Tábora se chystají na evropské mistrovství. V republice byly druhé

Hned po návratu se tým taneční školy Coda pustil do intenzivního tréninku na závěrečný galavečer TJA, který se koná v pondělí 27. června od 20.30 hodin v Letním kině v Sezimově Ústí. "Přijďte odhalit tajemství tanečního příběhu a podpořit tak všechny úspěšné tanečnice," uzavřela pozvánkou.

Rodiče děkují všem tanečnicím za předvedené výkony a trenérkám Markétě Švecové a Kristýně Ševčíkové, která zároveň tančí v hlavní kategorii, za perfektně zpracovanou choreografii, motivaci a skvělou přípravu na světový šampionát.

Taneční škola Coda: Má podle v současnosti kolem 160 tanečníků. Zaměřuje se především na současný tanec. Letos bodovala v několika celostátních soutěžích, a tak se zasloužena vypravila i na šampionát do Maďarska. Hlavní sídlo a sál pro intenzivní tréninky se nachází v Táboře na sídlišti Nad Lužnicí v bývalé základní škole. Trenérky vedou i řadu kroužků ve školách a školkách po Táborsku, hlavně Veselí nad Lužnicí a Plané nad Lužnicí. Začít s tancem je nejvhodnější od 5 let, rekreační kroužky jsou dvakrát v týdnu, intenzivní tréninky potom třikrát i vícekrát v týdnu. Dvakrát v měsíci vždy v neděli pořádají navíc i workshop pro členy, kde tanečnice vzdělávají profesionálové z divadel, konzervatoří a známých tanečních skupin. Coda vystupuje také na Táborských slavnostech, v Divadle Oskara Nedbala, či ve školách a školkách, spolupracuje také se Základní uměleckou školou Sezimovo Ústí, nebo s kapelou Tábor superstar band spoluvytváří benefiční muzikál Jesus Christ Superstar. Její tanečnice lze také potkat v rámci předtančení na plesech, večírcích a dalších kulturních akcích.