„Večerem vyvrcholí taneční sezona, kde ukážeme celoroční práci. Záměrem představení je nejen prezentovat práci tanečníků, ale také zviditelnit moderní a scénický tanec, posílit dobrý vztah mládeže k pohybu, ke kultuře a divadlu, a co nejvíce se přiblížit kvalitou k plnohodnotnému tanečnímu programu," říká pořadatelka, choreografka, učitelka a vedoucí taneční skupiny Coda Markéta Heřmanová.

Na projektu Země snů se podílejí mateřské školky z Plané nad Lužnicí, Sezimova Ústí a z Tábora, dále pak základní školy z Plané nad Lužnicí a ze Soběslavi, Divadlo Oskara Nedbala Tábor a Tělovýchovná jednota Lokomotiva z Veselí nad Lužnicí.

„Loni tato akce sklidila mnoho pozitivních ohlasů, a doufáme, že ani letos publikum nezklameme. Milovníky pohádek bychom rádi potěšili závěrečným tanečním příběhem na motivy pohádky Petr Pan v mé choreografii. Zavedeme vás do dětského pokoje, plného fantazie a nadějí, zamotáme se ve víru sněhových vloček a necháme se odnést do tajemné Země Nezemě. Potkáme exotické rostliny, indiány, ztracené děti i piráty a zažijeme s nimi kouzelná dobrodružství," láká Markéta Heřmanová.

Dobrodružná scéna bude v podání dětí, mládeže a dospělých a celé představení je určeno pro milovníky moderního tance všech věkových kategorií. Vstupné na akci je 80 korun.

V roce 2008 stálo u zrodu občanského sdružení Coda jedenáct děvčat, které spojovala láska k modernímu tanci. Po několika letech vytrvalé práce, hledání a sbírání zkušeností se skupina rozšířila z Veselí nad Lužnicí i do měst Tábora, Soběslavi, Sezimova Ústí a Plané nad Lužnicí. Nyní se 177 děvčat a chlapců ve věku od tří do 28 let pravidelně schází na lekcích moderního tance. Skupina Coda několikrát uspěla v prestižních republikových soutěžích.

PROGRAM
1. Roridula
2. Buchet je spousta
3. Popelky
4. Mít rád
5. Fidelity
6. Tichý déš
7. Little Star
8. Maiko
9. 12 myšáků
10. Prùzkumníci v Africe
11. Mořská víla
12. Barvy podzimu
13. Modrý kámen
14. V peøinì
15. Verunèina píseò
16. Bílý chodec
PŘESTÁVKA
17. Země snů

David Peltán