Tradičně došlo na zpívání koled i na rozdávání sladké odměny, kterou byly od Santa Clause obdarováni ti nejmenší spolu s jejich rodiči.

Zatímco žákům byly rozdány texty koled s malým písmem, rodiče a učitelé dostali zpěvníky s nápadně většími písmeny. Což napovídá tomu, že Santa nejspíše spoléhal na dobrý zrak svých malých obdivovatelů. Těm nejmenším při pohledu na paní učitelky převlečené do kostýmů připadalo, že se Santa spletl a svůj příchod posunul o pár dnů dopředu. Nakonec se však shodli, že to nevadí, protože dárky jim stejně nosí Ježíšek.

Poněkud modernější hudební pojetí vánočních koled přimělo i ty nejstarší připojit se k malým dětem, spolu s nimi si zazpívat a sdílet jejich radost z Vánoc a prázdnin, připadajících na tyto svátky, jenž oslavují narození Ježíše Krista. Těsně před ukončením vánočního zpívání si Santův tým připravil překvapení. Nejdříve přišla skupina děvčat s prskavkami a poté vystoupil malý školní orchestr, který nám zahrál nádherné koledy v klasickém stylu. Po dozpívání koled zůstal všem na tváři úsměv, který přetrvával i po dobu, kdy si děti ve třídách vyměňovaly dárky a ochutnávaly cukroví od jejich maminek.

Alena Heršálková