Na nový příběh se známými hrdiny si tak chvíli ještě počkáme. S Deníkem se můžete alespoň podívat, jak se natáčelo na jihu Čech a těšit na rok 2022. Přesné datum tvůrci včas oznámí. "Chceme, abyste si Tajemství staré bambitky 2 při premiéře v kinech mohli užít se vším všudy. Moc jsme se na vás těšili, ale bohužel situace teď zrovna pohádková není, a proto premiéru přesouváme na rok 2022," napsali ve čtvrtek 25. listopadu na svůj instagramový účet.

Natáčení Tajemství staré bambitky 2 na jindřichohradeckém zámku končí.
Jiří Lábus a Miroslav Vladyka se špičkovali v Hradci při natáčení Bambitky 2

Hlavní role pod režií Iva Macháčka hrají Ondřej Vetchý, Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Veronika Khek Kubařová, Valentýnka Bečková, Jiří Lábus, Miroslav Vladyka, Václav Noid Bárta, Petr Štěpánek, Markéta Plánková a další.

Zdroj: Youtube

Z prince Jakuba a hrnčířské dcery Aničky se stal královský pár, rodinu tvoří i rozkošná princezna Johanka a její dědeček, který se věnuje jenom hrnčířskému řemeslu. Loupežník Karaba se stal tak trochu pohádkovou legendou. Situace se však zamotá ve chvíli, kdy se rádcové Ferenc a Lorenc chtějí pomstít a využijí k tomu „smůlovatou“ královnu Julii. Té utekli všichni nápadníci a řízení království jí taky příliš nejde. Oba vykukové nastraží na Karabu past a podvodník Václav jim v tom bude účinně pomáhat. Aby dobro znovu zvítězilo, k tomu je třeba chytrost, přátelství a smělé srdce.

Z natáčení pokračování pohádky Tajemství staré bambitky v kouřimském skanzenu.
OBRAZEM: Tajemství staré bambitky se vrátilo do skanzenu. Diváci se mohou těšit
Zdroj: Youtube

Pohádka Tajemství staré bambitky 2 se točila celkem 27 dní na 8 různých lokacích. Pro herce a komparzisty bylo ušito 60 kostýmů, dalších 300 pochází z fundusů. Vzniklo celkem 18 paruk a použity byly desítky příčesků, copů, knírů a falešných vousů. Ve filmu si zahrálo 8 koní, 25 slepic, 16 hus, dále kozy, ovce, 1 velbloud a 1 papoušek. Pro scény venkovského trhu nechala produkce navézt 250 hlav zelí, pro různé scény bylo použito 75 balíků slámy. Pohádka Tajemství staré bambitky 2 vznikla v produkci Roberta Plavce a Radovana Vašáka ve společnosti Fairytale Production s.r.o., v koprodukci s Českou televizí.