Tábor se těší dobré finanční kondici. Alespoň si to myslí starosta Štěpán Pavlík, který také potvrdil svou spokojenost s rozpočtem pro příští rok. „Připravovalo jej sice ještě minulé vedení, pro jeho preciznost a kvalitu jsme si ho však osvojili,“ uvedl. Počítá s příjmy ve výši asi 886 milionů, výdaje pak lehce překročí 883 milionů korun. Končí tak přebytkem ve výši tří milionů. „Rozhodli jsme se pro výrazně konzervativní podobu rozpočtu,“ upřesnil starosta.

Po více než tříhodinové diskusi nakonec zastupitelé podobu rozpočtu schválili 15 hlasy. Proti byl jeden, deset zastupitelů se hlasování zdrželo. Návrh Františka Dědiče (ODS) na navýšení fondů pro sport a kulturu o deset procent neprošel.
Bývalý starosta Jiří Fišer označil rozpočet za komfortní. „Pomáhá tomu dobrý stav ekonomiky, který se odráží i v lepším výběru daní,“ uvedl. Město díky tomu může investovat do oprav i rozvoje.

V dubnu začne další etapa rekonstrukce Budějovické ulice. Oproti tomu podoba stavby domu pro seniory se na pořad jednání ještě vrátí.