Jeden by si myslel, že bude skákat radostí. Přesto zůstává majitel důležitého pozemku pro stavbu D3 Miroslav Josef Bezecný pesimistou a s jásáním chce počkat, až bude vše na papíru.

Bezecný o svou půdu u Sezimova Ústí již roky bojuje. Dálnici nechce ustoupit, neboť mu znehodnocuje rodinný majetek. Dosud proti němu běží proces vyvlastnění.
Karta se může obrátit. Táborští totiž kývli na záměr prodat D3 potřebené metry ze svého. Stavba by tak s menšími úpravami pokračovala. Důležité však bude, aby budoucí zastupitelé ještě potvrdili faktický prodej.

„Tím se skutečně problém s pozemky vyřeší. Už bychom je od pana Bezecného nepotřebovali. Mírně upravíme vedení dálnice, která se tak i vzdálí od jeho majetku,“ potvrdil nám manažer přípravy D3 František Petroušek z českobudějovického ŘSD.
Jak doplnila vedoucí Stavebního úřadu v Táboře Jitka Doležalová, zahájené vyvlastnění ale poběží až do doby, kdy ŘSD požádá o jeho zastavení. To může nastat až ve chvíli, kdy bude skutečně držet táborské pozemky.

Miroslavu Bezecnému však nejde jen o těchto 880 sporných metrů.
„Zhruba dalších tisíc metrů mi už zabrali a staví se na nich, byť jsem na to písemně upozorňoval. Takže se nic nezměnilo. Pouze teď ukazují, že bylo jiné řešení. Nemuseli mi tedy vyhrožovat vyvlastněním a způsobit kauzu, která mě poškodila a obrátila proti mně veřejné mínění,“ uvedl majitel pozemku.
Petroušek však o žádných dalších sporných metrech půdy nic netuší. „Nic takového v evidenci nemáme,“ říká.

Trasa dálnice
Úsek Tábor – Veselí měří 25 km. Podle ŘSD výkupem od Tábora problém s pozemky padne. Bezecný však hovoří o daších 1000 sporných metrech.