Jak vypráví mluvčí Městské policie Tábor Pavel Šimek, sotva děti dorazily na "místo činu" a usadily se na sluncem spáleném trávníku, nastoupil na scénu německý ovčák Kass, aby se všem představil nejen v ukázce poslušnosti, ale především ve své hlavní profesi - zákrocích proti výtržníkovi nebo nebezpečnému pachateli. "Tím dokázal svou upotřebitelnost ve službách městské policie," míní.

Po nezbytné svačince se táborníci rozdělili do tří skupin, aby postupně plnili tři etapy dopravní výuky. V učebně dětem vštěpovali teoretickou výuku dopravních předpisů pro cyklisty a chodce. "V závěru dostali malí řidiči za úkol rozpoznat na obrázku s vyobrazenými dopravními situacemi ty, na nichž účastníci silničního provozu porušují pravidla. Takto nabyté znalosti následně využili na dopravním hřišti při jízdě na kole nebo koloběžce," popisuje Šimek.

Strážníci Městské policie Tábor Petr Bohuslávek (54) a Jiří Rýc (27) poskytli bezodkladnou přednemocniční péči zraněnému muži na kolejích v zastávce Čápův Dvůr.
Strážníci z Tábora zvládají první pomoc, potvrdili si to v praxi

Na jejich počínání bedlivě dohlíželi strážníci, kteří za hrubé přestupky udělovali hříšníkům "pokuty" v podobě deseti trestných dřepů. "Třetí etapou byla jízda zručnosti. Zde bylo úkolem cyklisty projet slalom, absolvovat jízdu po nerovném povrchu a přenést tenisový míček z jednoho stojanu na druhý, a to pokud možno za jízdy a bez zastavení," přibližuje pravidla naučné hry.

Protože všichni táborníci zdárně zvládli všechny etapy, a až na pár odřenin způsobených pádem z dopravního prostředku, si zasloužili za své výkony malou odměnu v podobě reflexních doplňků. "Navíc si každý účastník odnesl průkaz cyklisty vystavený Preventivně výchovnou a informační skupinou přímo na jeho jméno," uzavírá Pavel Šimek.