Hladiny potoků po sobotních deštích stoupaly a na mnohých místech se dokonce vylily z břehů. „Naštěstí pouze v místech, kde neohrozila obyvatele nebo jejich majetek,“ vysvětlil Pavel Šimek. Konkrétně šlo o Košínský a Chotovinský potok, které o víkendu dosáhly 2. stupně povodňové aktivity.

Agresivní pacient

Linka 156 o svátcích odbavila pouze několik stížností na nesprávně parkující vozidla a na rušení nočního klidu. „Vše se zlomilo ve středu 27. prosince v noci. „A to pouhé tři minuty po půlnoci. Asistenci hlídky si vyžádal personál chirurgické ambulance, kde přijali pacienta se zraněním hlavy a bylo nutné mu provést CT vyšetření. Tomu se však dotyčný bránil,“ naznačil mluvčí s tím, že až za přítomnosti strážníků se muž vyšetření podvolil a poté byl umístěn na lůžko.

Ilustrační foto.
Muž chtěl přespat v cizím domě na Žižkově náměstí, stihl se tu ale jen vymočit

V 3.42 hodin téhož dne zasahovala hlídka v Lužnické ulici na žádost muže, který chtěl ze svého bytu vykázat podnapilou a agresivní ženu. „Vzhledem k tomu, že žena neměla k bytu žádné oprávnění, strážníci ji vykázali,“ shrnul s tím, že stačila pouze jejich výzva.

Uhynulá srna

Mrtvou srnku nahlásil občan strážníkům ve středu odpoledne na svatého Štěpána. Nacházela se nedaleko psího útulku na Vápenné strouze. „Vzhledem k tomu, že sběr kadáverů lesní zvěře patří do gesce myslivců, byl o události vyrozuměn myslivecký hospodář příslušné honitby,“ popsal Šimek postup strážníků.

Zapomenuté klíčky

Zapomenuté klíčky u dveří auta nalezla žena procházející v neděli 24. prosince krátce po desáté hodině Sokolovskou ulicí. Ihned informovala strážníky, kterým se podařilo kontaktovat majitelku vozidla. „Ta si následně vůz zabezpečila a připojila i poděkování,“ popsal.

Opilá za volantem

Do Sezimovské ulice v Měšicích vyjížděla hlídka v sobotu 23. prosince ve 20.52 hodin původně z důvodu telefonicky nahlášené překážky silničního provozu. Strážníci na místě skutečně nalezli vozidlo zaparkované takovým způsobem, že kolem něho nebylo možné projet. „Při bližší prohlídce však u vozu zjistili nejen odřený bok a ulomené zpětné zrcátko, ale především tu skutečnost, že na místě řidiče sedí žena jevící známky opilosti,“ přiblížil mluvčí táborských strážníků Pavel Šimek.

Městská policie - ilustrační foto.
Odhodila bundu a polonahá křepčila v táborských ulicích, byla zfetovaná

Dotyčná navíc se strážníky nehodlala spolupracovat. „Odmítala předložit doklady potřebné k řízení, podrobit se dechové zkoušce, a navíc chtěla pokračovat v jízdě,“ uvedl s tím, že v tom jí zasahující kolegové zabránili odebráním klíčků a přivolali dopravní policisty, kteří si případ převzali.

Zakrvácený muž

V pátek 22. prosince odpoledne se na služebnu na Žižkově náměstí dostavil napůl vysvlečený zakrvácený muž, zjevně pod vlivem návykové látky, a dožadoval se podání trestního oznámení, neboť byl dle jeho slov napaden. "Strážník na stálé službě jej odkázal na státní policii, což se dotyčnému nelíbilo a počal být agresivní," naznačil Šimek. Sloužící kolegové proto zavolali záchranáře, kteří jej transportovali do nemocnice a věc si převzala k šetření hlídka Policie ČR.