Změny se týkají parkovací doby i tarifů. V platnost vstoupí od prvního července letošního roku, přičemž radnice na nich pracovala od února, kdy také některé odchylky proti současnosti již zveřejnila. V pondělí konečnou úpravu již schválili radní.

„Jediná změna od té doby nastala u parkovacích karet pro parkoviště pod Tabačkou. Ty jsme zdražili, ale dostupné budou pro každého zájemce,“ uvedl starosta Jiří Fišer. Cena se ze 6000 korun dostala na osm tisíc.

Po celém Starém městě budete za stání platit od pondělí do soboty od 8 do 20 hodin. Pro Nové město se oproti současnosti nic nemění. Tarify jsou rozděleny do čtyř pásem: pro levné je sazba 10 Kč/hodinu; pro středně drahé 20 Kč/hodinu; za drahé v centru Starého a Nového města vydáte 30 Kč/hodinu; nejlevnější pásmo je určené pro celodenní stání za 40 Kč/den.

U jednotlivých pásem lze dobu placeného stání zkrátit: u prvních dvou na 30 minut za 5 respektive 10 korun, u drahého na 20 minut za 10 korun a u posledního nejlevnějšího na 10 korun za hodinu. K adekvátní úpravě dojde také u tarifů pro placení přes mobilní telefon.
Na druhou stranu se nebude měnit stávající struktura parkovacích karet ani výše sazeb. S výjimkou podzemního parkoviště u Tabačky. Zdražení začne platit pro příští rok.