V areálu bývalých kasáren vznikl první táborský park pro psy o výměře zhruba jednoho tisíce metrů čtverečních. Jeho otevření se konalo ve středu 19. září v 10 hodin a doprovázelo ho radostné pobíhání psů různých plemen. Pejsci na hřišti skotačili a zkoušeli si agility prvky jako kladinu nebo houpačku. Své páníčky proháněli při slalomu.

Chybět tu kromě pejskařů nesměla ani místostarostka Olga Bastlová, která výstavbu výběhu pro čtyřnohé miláčky iniciovala. „Když vidím tu radost pejsků, tak si myslím, že to byla věc, která v Táboře chyběla,“ uvedla s úsměvem na rtech.

Plocha je rozdělena na dvě zóny. „Menší výběh je určen pro méně asociované psy,“ upřesnila místostarostka.

Ředitel táborské Střední průmyslové školy strojní a stavební Marcel Gause zmínil, že na výrobě herních prvků pracovali také jejich studenti. „Jako škola děláme tyto věci bez zisku,“ vysvětlil ředitel. Olga Bastlová zopakovala, že jim za to patří velké díky, cena prvků se tím snížila na méně než 50 tisíc korun.

„Byla to výzva. Herní prvky musí vyhovovat velkým i malým psům a tomu jsme je přizpůsobovali,“ dodal Marcel Gause.

Olga Bastlová připomněla, že majitelé psů měli v Táboře dosud jen velmi omezené možnosti venčení svých mazlíčků. Hřiště pro psy se nachází v blízkosti Pražského a Náchodského sídliště. Nesousedí s okny budov, takže nehrozí, že by štěkot psů kohokoliv rušil.