Táborští policisté rychlým zákrokem zadrželi nebezpečného muže, který měl u sebe zbraň a choval se agresivně. "V tuto chvíli nikomu nehrozí žádné nebezpečí," dodali.

"Krátce před osmou hodinou měli policisté nahlášený pohyb muže v jednom z domů v ulici U Obecních domů. Pohyboval se po chodbě se střelnou zbraní v ruce, bouchal na dveře a choval se agresivně. Policisté na místo okamžitě vyrazili, provedli rychlý a precizní zákrok, kterým muže zpacifikovali. Omezili ho na osobní svobodě a zbraň zajistili. V současné době probíhá šetření, situace je pod kontrolou a nikomu již nehrozí žádné nebezpečí," uvedla mluvčí jihočeských policistů Lenka Pokorná.

Celý incident začal tím, že senior nejprve zdemoloval byt, ve kterém bydlel. Poté začal se zbraní chodit po chodbě a bouchat na dveře obyvatel domu, což je vylekalo natolik, že zavolali na policii. Policisté dům po úspěšném zákroku prohledali, případ zadokumentovali a zajistili stopy. V bytě nalezli čtyři legálně držené zbraně, které zajistili.

Ilustrační foto.
Chtěl investovat na internetu. Místo toho přišel o milion korun

"Myslím si, že musel být opilý. Je to poprvé, co něco takového udělal. Nikdy předtím s ním v domě žádné problémy nebyly," uvedla jedna z obyvatelek domu.

Případ si na místě převzala Služba kriminální policie a vyšetřování Tábor, která v rámci prověřování případu zjišťuje okolnosti a motiv činu. Přesná právní kvalifikace nebyla dosud stanovena.