Poprvé za svoji éru v čele radnice poslala starostka Hana Randová před hlasování rady jednoho člena z partnerské T2020 za dveře.
Nebylo to však na hanbu, chtěla jen vyrovnat síly.

Takový krok jí dovoluje koaliční smlouva mezi ODS a T2020: označí–li starosta projednávaný bod za zásadní, opustí po jeho projednání jeden člen T2020 jednání, aby se e poměr hlasů vyrovnal na 4:4, píše se v ní. Občanští demokraté mají v radě čtyři křesla, hnutí T2020 pět.

Tento nástroj použila, když přišel na řadu od T2020 další návrh na úpravy parkování na Starém městě.

„Nejspornějším bodem byl asi náš návrh na sjednocení tarifů na Tržním náměstí a náměstí Mikuláše z Husi. Chtěli jsme tady parkování o pětikorunu zdražit. Tím by sazba byla vyšší než v parkovacím domě, a řidiči by ho tak víc využívali,“ vysvětlil lídr T2020 Jiří Fišer.

Přišli i s dalšími návrhy: aby výhodné celodenní stání na Starém městě od příštího roku platilo jen na parkovišti u pivovaru a pod Střelnicí vedle parkovacího domu. Změny chtěli také na Žižkově náměstí.

„Chtěli jsme zrušit dvacet míst před restauracemi, na straně, jak je Havana, a tyto přesunout do vnitřního okruhu. Sloužily by pak už jen pro rezidenty a návštěvníci by museli parkovat třeba u pivovaru,“ dodal Fišer.

Tomu se ODS postavila. A koalice se zachvěla v základech. „Za náš klub jsme řekli, že s dalším zdražením už rozhodně nesouhlasíme,“ vyjádřila postoj ODS Simona Žirovnická, dodala, že k tomu, aby zaplnili poloprázdný parkovací dům mají jiný recept. Zpoplatnění parkoviště u pivovaru.
Starostka Randová pak doplnila, že předložený návrh se vymykal původní koaliční dohodě. „Řešil již něco jiného,“ řekla.

Hlasování se nezúčastnil Radoslav Kacerovský (T2020). „Odešel jsem dobrovolně, už jsem to nemohl poslouchat. Měl jsem toho plné zuby, tak jsem se s radostí zvednul.“

Při poměru hlasů 4:4 návrh neprošel, takže vše zůstane při starém. Fišer to považuje za velký problém, proto na nedělní večer svolal radu hnutí T2020.

„Myslím, že k nám každý může dojít pěšky, a bez aut by to určitě vypadalo lépe. Už jich je moc. I někteří zákazníci si stěžují, že parkují přímo u stolů,“ postavil se na stranu T2020 provozovatel Havany Petr Hořejší.