Jak informovala za produkci filmu Helena Váňová, zapojit se může kdokoliv, ať už se svým čtyřnohým miláčkem nebo jen s přáteli či docela sám.

"Sám totiž pod Blaníkem rozhodně zůstat nemusí. Jedinečné akce se mimo jiné totiž zúčastní 25 organizací a útulků, které pomáhají opuštěným a týraným pejskům. A přivezou opuštěné pejsky, kteří hledají nový domov. Těmto organizacím se rozdělí finanční částka získaná prodejem malovaných kamínků s motivem filmu Gump," zmiňuje. Malování vzniklo ve spolupráci s obchodem pro domácí mazlíčky Super ZOO, do jehož prodejen i na jihu Čech umělci svá dílka odnášejí a tam se kamínky prodávají za 50 korun.

Zdroj: Youtube

Do malování kamínků se podle Váňové již zapojily stovky dětí i dospělých, podpořily je i známé tváře ze světa kultury, jako například Keira Hrachovcová, Olga Lounová nebo Aneta Kernová. "Malování si nenechal ujít také režisér filmu F. A. Brabec. Protože akce s kamínky trvá až do konce srpna, organizátoři očekávají ještě spoustu dalších krásných výtvorů," podotýká.

Gump se svým pánem Filipem Rožkem.
Gump bude mít pokračování. Premiéra druhého dílu by mohla být na Vánoce

Během posledního natáčecího dne filmu Gump, který se koná v neděli 10. září a začíná ve 13 hodin, se všichni účastníci mohou těšit na výstup na Blaník, který společně s nimi podstoupí herci filmu Gump - Jsme dvojka: Vica Kerekes, Richard Krajčo, Štěpán Kozub a Nela Boudová. "Cílem je vytvořit největší psí pochod pod širým nebem. Zatímco ti všichni vyrazí na Blaník s pejsky, Fatty Pilow půjde v průvodu s prasátkem Princem, jehož ve filmu diváci také uvidí," prozrazuje Helana Váňová.

Na závěr této veřejné akce na všechny čeká milá odměna v podobě akustického koncertu Olgy Lounové. Celá akce, která vznikla ve spolupráci s rádiem Blaník je pro příchozí bezplatná. Chystá se také křest druhé knihy Filipa Rožka Gump - Jsme dvojka.


Nahrává se anketa ...