„Tuto zastávku budou moci lidé využívat i k cestě na polikliniku," zdůvodnil starosta Jiří Fišer.

Midibus, který přes Nové Město míří do historického centra v současné době zastavuje až u Integra, což je i pro využití obchodní ulici příliš daleko.
„U školy to bude mnohem lepší, pamatuji si, že bývala zastávka u lékárny, což cestujícím vyhovovalo na obě strany. Ale i u zemědělky to stačí," míní pětasedmdesátiletá Kateřina Píchová, která se midibusem ráda nechá dovézt až na Žižkovo náměstí.

„Člověk musí šetřit nohy a hlavně když něco nesu, tak se mi pěšky nechce. Já jsem moc ráda, že tyhle malé autobusy zavedli. Starým lidem hodně vyhovují," dodala.

Stavební úpravy nástupního místa před střední školou nebudou složité. Chodník je přizpůsobený vjezdu těžkých aut, která najíždějí na plochu. Stavební úpravy pro vytvoření zálivu tak budou minimální. „Vytvoří se tak, aby autobus neblokoval provoz po komunikaci, a dále vznikne vstupní hrana pro bezproblémové nastoupení a vystoupení cestujících. Zastávka bude osazena pásy pro nevidomé a označníkem autobusové zastávky," říká tajemník radnice Lubomír Šrámek.

Zastávka u Integra se rušit nebude.