Poslední letošní duel druhé ligy dostal už posedmé v historii charitativní punc. Tentokrát se táborský hokej rozhodl podpořit malého Martínka a jeho tetu, kterým změnila život říjnová tragická autonehoda jejich nejbližších.

Na okamžiky, které vzaly za srdce všechny přítomné na stadionu, došlo v přestávce mezi druhou a třetí třetinou. Na ledovou plochu vstoupila Barbora Poláčková, starostka obce Čepřovice, kam malý chlapec chodí do školky, aby převzala finanční i jiné dary, které se ve sbírce pořádané táborským klubem sešly.

A pak už zněl z ochozů jen potlesk. Na účet Martínka se z hokejové charitativní akce přestěhuje obdivuhodná částka 104 600 Kč. Samotný klub se svými partnery a příznivci dal dohromady 86 572 korun, přičemž sami fanoušci přispěli do kasiček u vchodu na zimní stadion více než polovinou této částky.

Fanshop HC Tábor předal Barboře Poláčkové výtěžek z nedávného benefičního prodeje limitované edice hrnečků i dalšího zboží, který činí 9028 Kč.

Sbor dobrovolných hasičů Oltyně, který si vzal za své už loňskou charitativní akci, dal dohromady částku 3000 Kč, a navíc sesbíral sedmadvacet pytlů s víčky od pet láhví, které přinesou další hotovost.

Krásným gestem se prezentovali i hosté z Havlíčkova Brodu. Hokejisté z Kotliny věnovali Martínkovi a jeho tetě částku 5000 Kč, jejich fanoušci přidali další tisícovku.

Nezůstalo však jen u finančních darů. Členové fanklubu HC Tábor přivezli na led nákupní košík plný plyšových hraček. Působivé chvíle umocnil také téměř legendární fanoušek táborského hokeje Michal „Brko“ Petřík, jenže na ploše předal Barboře Poláčkové novou sadu značkového nádobí. I ta se jistě bude hodit do domácnosti v Litochovicích, kam se Martínkova teta za chlapcem nastěhovala.

Starostka obce Čepřovice, která je zřizovatelem a opatrovníkem chlapcova účtu, po skončení ceremonie neskrývala dojetí. „Je to něco fantastického! Tady to bylo první předávání, kterého jsme se mohli zúčastnit a vidět ty lidi, kteří přispěli. Do téhle chvíle to probíhalo víceméně anonymně; lidé zavolali, že přispějí, ale nesetkali jsme se s nimi. O to krásnější dojmy si odtud odnáším,“ poznamenala Barbora Poláčková. „Tyhle peníze budou pokud možno hned v pondělí převedeny na transparentní účet Martínka. Peníze z něj slouží na školné, různé potřeby a věci, které on i jeho teta potřebují. Teď například se chystají rekonstruovat Martínkův pokojík,“ doplnila informaci.

Při odchodu z ledu Barbora Poláčková upřímné a spontánně objala iniciátory sobotní akce. Další důkaz toho, jak silnou moc má lidská soudržnost a solidarita v boji s mnohdy krutými životními osudy.

Martínkův příběh

V říjnu tohoto roku se stala tragická událost, kdy při autonehodě zemřela starší žena a její dcera. Bohužel na ně ve školce čekal tříletý Martínek, který přišel během jediného okamžiku o svou maminku a babičku. Nemá bohužel ani tatínka a poslední z jeho rodiny je čtyřiadvacetiletá teta, které byl svěřen do péče. Martínkova teta není ve svém věku zdaleka zabezpečena a každá pomoc jí usnadní starosti s výchovou malého chlapce, který tak může vyrůstat v její milující a starostlivé péči. V podstatě se tím vyhne pobytu v dětském domově, kam by byl s největší pravděpodobností umístěn.