Do výběrového řízení na stavbu se přihlásily dvě společnosti: Hora a Památky Tábor. „Výhodnější nabídku předložily Památky Tábor, které nabídly cenu 10,8 milionu,“ upřesnil starosta Štěpán Pavlík.

Za tuto částku nechá radnice a postavit fotbalové kabiny a tribunu. Objekt, ve kterém jsou nynější a již dlouhodobě nevyhovující šatny, totiž městu nepatří. Vlastní jej TJ Vodní stavby Tábor, která část budovy pronajímá jako ubytovnu.

„Jako bývalý fotbalový trenér mohu potvrdit, že podmínky v současných šatnách jsou nedůstojné. Byla tam často vlhkost a plíseň, což bylo dáno stářím stavby,“ uvedl mluvčí radnice Luboš Dvořák a dodal, že pro fotbalisty to bude výrazně komfortnější.

Ilustrační foto.
Boural pod vlivem alkoholu. Nadýchal 1,3 promile

„Původně jsme sháněli dotace z Národní sportovní agentury na stavbu sportovní haly u stadionu Míru. Agentura nám však udělala čáru přes rozpočet tím, že dotační titul zrušila. Následně změnila původní podmínky, na které jsme již nedosáhli,“ vysvětlil již dříve starosta.

Nárok na dotace totiž ztratily městské společnosti, mezi které patří i Tělovýchovná zařízení města Tábora. Proto se radnice rozhodla vylepšit stadion na Svépomoci z vlastních peněz.