Navrhnou proto zastupitelům schválit stavbu nových kabin včetně sociálního zázemí, které by měly vzniknout na místě bývalé zbourané dřevěné tribuny. Naproti by pak mělo dojít k dostavbě současné tribuny.

„Původně jsme sháněli dotace z Národní sportovní agentury na stavbu sportovní haly u stadionu Míru. Agentura nám však udělala čáru přes rozpočet tím, že dotační titul zrušila. Následně změnila původní podmínky, na které jsme již nedosáhli,“ vysvětlil starosta Štěpán Pavlík. Nárok na dotace totiž ztratily městské společnosti, mezi které patří i Tělovýchovná zařízení města Tábora (TZMT).

Proto se radnice rozhodla vylepšit stadion na Svépomoci z vlastních peněz. „Navrhneme zastupitelům schválit vklad do TZMT ve výši devíti milionů korun. Další milion a půl by dodalo TZMT ze svých ušetřených peněz,“ upřesnil starosta.

Dětská psychiatrická nemocnice Opařany.
Z Opařan se šíří dobré zprávy. Dětská psychiatrická nemocnice zřejmě našla pomoc

Za celkovou částku 10,5 milionu by pak radnice nechala postavit fotbalové kabiny a tribunu. Objekt, ve kterém jsou nynější a již dlouhodobě nevyhovující šatny, totiž městu nepatří. Vlastní jej TJ Vodní stavby Tábor, která část budovy pronajímá jako ubytovnu.

V případě, že zastupitelé na svém prosincovém zasedání navýšení peněz pro TZMT schválí, mohlo by se začít stavět už příští jaro.