Poslední únorový víkend velkolepě načala Táborský festival vína dvě vyprodaná představení v Divadle Oskara Nedbala - Divadlo Járy Cimrmana sehrálo Dobytí severního pólu, Ondřej Vetchý a kolektiv pak Prachy!!! Festival pak naplno začne v březnu, potrvá do konce dubna a veskrze denně nabídne nějakou gastronomickou či kulturní akci.

"Festival se vrací do původní, předcovidové formy, a tak letos nabídne přes 40 akcí spojených s chutnou a zajímavou gastronomií, pestrou kulturou a kvalitním vínem. Opět chceme podpořit zejména tuzemské vinaře, ale pozvali jsme například i naše sousedy z Rakouska,kteří mimo jiné osobně vystoupí na velké ochutnávce rakouských vín 2.dubna," říká Jiří Blafka, ředitel festivalu, jehož cílem je, aby lidé starodávným nápojem a gastronomií potěšili chuťové pohárky i ducha, objevovali kvality vína a něčemu se také přiučili.

Návštěvníci nepřijdou ani o tradiční snoubení vín a sýrů, degustace kávy a napínavé budou vinařské (Ne)vinné duely. O gastronomické zážitky se postarají členové Národního kuchařského týmu Martin Svatek, Jan Horký a Martin Pudil. Nebude chybět cestovatelská přednáška, dvě Putování po táborských středověkých sklepech za vínem, velká ochutnávka vín ani divadelní představení s Jaroslavem Duškem, výstava historických i současných vinných etiket či koncert Pokáče.

Každoročně festival přispívá na pomoc potřebným. Zkraje začátku 14. ročníku Táborského festivalu vína, 24. února, předal ředitel Jiří Blafka šek na 10 000 korun organizaci Cheiron T, která pomáhá dětem a mládeži ze sociálně slabších rodin. Peníze budou použity na vybavení hudební zkušebny pro děti. Akce se zúčastnil také zpěvák a herec Tomáš Klus, jehož koncert pak festival pořádá 25. března v táborském klubu Milenium.