Na festival opětovně dorazí Divadlo Járy Cimrmana se hrou Švestka, Jaroslav Dušek s oblíbenými Dohodami, přednáškou i Malou Vizitou či Bára Hrzánová s hrou Kočka v oregánu. Nepřijdete o filmy a koncert písničkáře Pokáče.

„Letos je o akce festivalu rekordní zájem. Vzhledem k omezené kapacitě je na některé degustace už beznadějně vyprodáno,“ upozornil ředitel Jiří Blafka.

Letošní ročník bude podle něj nejsilnější, co se týče vinařů, objeví se jich tu neuvěřitelných 60. Mezi nimi samozřejmě i česká a moravská špička.

Stejně jako loni program Táborského festivalu vína otevře Divadlo Járy Cimrmana hrou Švestka, a to 25. února. Poté se program začne pomalu rozbíhat a od 18. března už pojede každý den naplno. Kromě Cimrmanů přijede opět Jaroslav Dušek. Z herců se objeví také Bára Hrzánová s komedií Kočka v oregánu.

Program festivalu bude benefiční, výtěžek z něj půjde těm, kteří potřebují pomoci. Letos festival podpoří organizace I My, Janíček, Adventor, Anaon a Walfdorsfkou školu Mistra Jana Husa.