Tanečnice, tanečníci a zpěváci z různých táborských souborů a kapel opět nezklamali. Vytvořili výbornou atmosféru, která vydržela po celou dobu trvání Prima dne s Deníkem.
„Je to fajn, alespoň se zase něco děje. Přečetla jsem si v novinách, že tu budete, tak jsem přišla, ale městské bydlení naštěstí řešit nemusím. Bydlím ve vlastním,“ řekla mladá maminka Zuzana Kropáčková, která se tak dotkla zvoleného tématu setkání.
Na náměstí TGM přišel mezi občany místostarosta Jiří Bartáček.


To je v současné době často diskutovaným tématem. Zasloužil se o to prodej městských bytů nájemníkům.
Podle místostarosty Jiřího Bartáčka se jeho druhá vlna začíná slibně rozbíhat.
„Za předchozího vedení radnice se bytů moc neprodalo, proto jsme museli vytvořit nová pravidla, která umožňují prodávat byty i v panelových domech,“ vysvětlil rozdíl v postupu.
Především ze sídlišť radnice očekává, že se zbaví zanedbaných domů a bytů.
Jejich opravy by totiž tempem čtyři domy do roka trvaly 80 let.


„Toho bychom se ani nedožili, ale já věřím, že lidé si byty koupí a postarají se o opravy rychleji než by je zvládlo město,“ poznamenal místostarosta. Věří, že ani nová výstavba jejich plány nesmete ze stolu.


Zamořená zem


Nové byty by měl Tábor získat také v bývalých kasárnách. Po městě však jdou i pesimistické hlasy, že se za kasárenskou zdí nic neděje.
Pozvaní zástupci z firmy AZ Bydlení se nakonec omluvili, a tak se slova ujal místostarosta, který je jako správce městského majetku o postupu prací informován.

Lidé tak slyšeli, že stopy po vojenské technice jsou větší než se původně čekalo.


„Například pod čerpací stanicí se bude muset v některých místech bagrovat zemina až do hloubky patnácti metrů,“ přiblížil.
Zhotovitele tak nečeká lehký a ani levný úkol.
„Jen průzkumy si firmy účtují v rozmezí dvou až téměř pěti milionů. Udělat je však musíme, pak se budeme v součinnosti s městem snažit získat dotaci. Ze zákona musí být jejím nabyvatelem obec. Otázkou je, aby ji pak zastupitelé schávlili,“ naznačil problémy jednatel firmy AZ Bydlení Jiří Jeníček.