Po úvodních formalitách již všichni netrpělivě očekávali zahájení turnaje. Zbývalo seznámit se s partnery, pravidly či průběhem turnaje a rozlosovat skupiny, z nichž do další fáze turnaje postoupily vždy první dva týmy.

Jednotlivé zápasy ve skupinách byly odehrány tak rychle, že organizátoři nestíhali pomalu ani rozdávat herní archy a zapisovat výsledky, které byly z velké části jednoznačné vždy pro jeden tým.

V turnaji měly hojné zastoupení základní školy, které se nenechaly zahanbit a přes středoškoláky se do play off podařilo postoupit dokonce třem týmům - Uličníci a Dragouni ze ZŠ Helsinská a Zborovská B ze ZŠ Zborovská. Bohužel tam již tyto týmy na své starší kolegy nestačily. Určitě ale do příštího roku potrénují a povede se jim probojovat v turnaji ještě dále.

Pár vteřin po zahájení play-off se od jednoho stolu ozvalo „Ježiš, tys prohrál…?“ a poté následovaly opět rychlé a poměrně jednoznačné zápasy podobně jako ve skupinách. YonjuumokuTM jasně porazili Dragouny poměrem 18:2, domácí tým Nevezmu tě z klubu domu přehrál Uličníky, tým Defakto SPŠ těsně prohrál se svými spolužáky z týmu RandomSypači ze SPŠ strojní a stavební a Zborovská B nestačila na Pišqwork Masters také z místní SPŠ.

Semifinále probíhalo za naprostého klidu, všichni hráči se soustředili, aby neudělali žádnou chybu, žádný nechtěný tah. Však se taky již hrálo o postup do krajského turnaje. Nakonec si finálové utkání zahrály týmy, které doposud nezaváhaly v jediném zápase - YonjuumokuTM a Pišqwork Masters. Vítěz však může být pouze jeden, a tak si dnes první místo odnáší tým YonjuumokuTM. O třetí místo a postup na krajský turnaj nakonec RandomSypači připravili domácí tým Nevezmu tě z klubu domu.

Pořadí týmů:

1. místo: YonjuumokuTM (Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor) ve složení: Jan Rabín, Marian Ray, Michal Mošnička, Matěj Dynda a Vít Růta

2. místo: Pišqwork Masters (SPŠ strojní a stavební Tábor) ve složení: Ondřej Strnad, Martin Hemza, Jan Kotrbáček, Jan Kakos a Jan Novák

3. místo: RandomSypači (SPŠ strojní a stavební Tábor) ve složení: Vít Čunát, Filip Doubek, Dominik Dumbrovský, Martin Šedivý a Adam Starý

Informace o soutěži
Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách. Letošního jedenáctého ročníku se účastní více než 1400 týmů z 660 škol. Každou školu mohou reprezentovat maximálně čtyři pětičlenné týmy. Některé týmy musely absolvovat i školní kolo, aby mohly poměřit své síly s okolními soupeři. Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, do turnajů krajských. Nakonec ti nejlepší ze všech krajů se přijedou 7. prosince poprat o mezinárodní titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna. Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, jehož členové se snaží naučit studenty hrou novým dovednostem. V první polovině roku pořádají i Prezentiádu, při nichž se studenti učí

prezentačním dovednostem, práci s vizuálem prezentací, nápaditosti, ale také plynulosti projevu a práci v týmu. Soutěže se totiž účastní dvou až tříčlenné týmy.

Veškeré podrobnosti naleznete na webových stránkách: www.pisqworky.cz. Aktuální dění můžete sledovat také na Facebooku a Instagramu soutěže.