Stala se tak jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na jihu Čech. V porovnání s rokem 2016 jde o desetiprocentní nárůst lidí, které přilákala zvířata. Majitel a ředitel zahrady Evžen Korec se navíc jejich počet i druhové zastoupení snaží stále rozšiřovat.

„Velmi mě těší, že je o naši zoologickou zahradu takový zájem. Návštěvníkům, ale i zvířatům, se neustále snažíme přinášet něco nového. Připravujeme pravidelné akce, které mají pozitivní ohlas. Pravidelně také rozšiřujeme počet a druhy chovaných zvířat. Na konci léta jsme například dovezli velbloudí samici Friedu a získali jsme také dvě mladé krávy vzácného dlouhorohého plemene Cachena, kterých je na světě posledních pár set kusů,“ upřesňuje.

Zvířata se jim v Táboře daří i přirozeně rozmnožovat. Jak doplnil mluvčí zoo Filip Sušanka, největší pozornost z loňských mláďat vzbudil potomek bílých klokanů, jenž dostal jméno Vločka.

"Vůbec největší chovatelský úspěch jsme si schovali na konec roku. V listopadu se totiž zubřímu stádu narodil první potomek, který by se měl navrátit do volné přírody. Právě program reintrodukce zubra je jedním z hlavních cílů zoo pro následující období, " připomíná předvánoční dárek pro veřejnost.

Na tomto projektu spolupracuje táborská zoo s neziskovou organizací Česká krajina a s Biotechnologickým centrem Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.