V plném proudu je rekonstrukce plaveckého stadionu. V červnu se k ní připojí modernizace kuželny na Blanickém Předměstí a žhavá už začíná být také startovací pozice plánované haly u stadionu Míru.

Pro obyvatele města ovšem TZMT schraňují zajímavý projekt i za hranicemi sportovního dění. Je jím poměrně výrazná rekonstrukce kinokavárny Svět. Jedním z jejích cílů je propojení kavárny se vstupním foyer, odkud by lidé měli možnost koupě občerstvení před představením. Její bar se přesune do centra budovy a ve vestibulu by mělo být i několik stolků. Samotná kinokavárna dostane podle předběžných plánů úplně nový kabát. Získat má mimo jiné boční okna směrem k současnému parkovišti u kina.Optimističtější varianta hovoří o zahájení rekonstrukce už letos v létě. „Čekáme na finalizaci projektové dokumentace,“ informuje jednatel Tělovýchovných zařízení města Tábora Jan Benda.

Rekonstrukce kavárny ovšem nemusí být nadlouho poslední úpravou v budově kina Svět. Za jeho pódiem a plátnem je místnost s vysokým stropem o výměře zhruba 150 čtverečních metrů, která čeká na své budoucí využití. „Je to určitě zajímavý prostor. Máme v plánu, že bychom s ním v budoucnu něco podnikli. Zatím to není prioritní záležitost, ale už teď máme v hlavách několik variant,“ nechal se slyšet Jan Benda.