Změna jízdního řádu MHD
Nezapomeňte, že již v neděli se mění jízdní řád linky MHD číslo 14. Posunuty jsou odjezdy některých podvečerních spojů, a to z důvodů zrovnoměrnění linky proti spojům linek 11, 13, 16 a 17 ve společném úseku. Spoje v 17.20 a 18.10 hodin ze zastávky Klokoty točna a spoj v 17.50 hodin ze zastávky Kovosvit, které jezdí v pracovní dny, budou ze zastávek odjíždět o pět minut později. Tedy 17.25, 18.15 a 17.55 hodin. Důvodem je zrovnoměrnění průjezdu linky vůči

Vožice spustila nový městský web
Mladá Vožice spustila nové městské stránky, které najdete pod adresou: new.mu-vozice.cz. Uživatelům by měly poskytnout větší přehled, snadnější přístup k informacím a oproti původním i hezčí design.

Kytice převyprávěná světlem
Originální výstavu vizuálních výjevů na motivy Kytice Karla Jaromíra Erbena můžete vidět v táborské galerii Voyeur ve Ctiborově mlýně. Pět světelných mikroinstalací podle sbírky balad představí scénograf a student DAMU Petr Vítek. Během pěti týdnů vždy po dobu sedmi dnů představí autor jedno němé představení dvou balad, a to pomocí moderních světelných efektů. Do příštího pondělí se autor chystá skrz světlo vyprávět Kytici a Věštkyni, další týdny pak Svatební košili a Vrbu, Vodníka a Polednici, Zlatý kolovrat a Záhořovo lože. Výstavu uzavře instalace Štědrý den a Svatojánská noc.

Dobrá zpráva pro rodiče
Rodiče dětí do 12 let mohou od minulého pondělí kupovat celoroční průkazky na MHD, za něž zaplatí jen 20 korun. Kupon prodává kancelář Comett Plus v budově táborského autobusového nádraží. Poprvé s ním může dítě do autobusu nastoupit prvního září. Pokud školák ještě nemá svou průkazku, je nutné na přepážce předložit jeho průkazovou fotografii, vyplněnou žádost podepsanou zákonným zástupcem a doložit věk dítěte například rodným listem, pasem nebo průkazem pojištěnce.

Dobrá zpráva pro bigbíťáky
Poslední srpnovou sobotu se koná již 54. ročník táborské bigbítové akce Střelácký čaj. Na festivalu se jako každý rok představí kapely, jež tvořily v 60. a 70. letech hudební scénu nejen Táborska. Těšit se můžete na The Ants Mravenci, Atlantik, Paraple, Sklepníci a The Kings a přátele. První píseň rozezní střelnickou zahradu již v 17 hodin. Akci ukončí v malém sále DJ Kosťa. Lístky v předprodeji jsou ke koupi v infocentru do 26.8. do 19 hodin. Cena jedné vstupenky je 150 Kč.

Dobrá zpráva pro fotografy
Ještě do 20. září máte čas přihlásit svou amatérskou i profi fotku z Toulavy do soutěže Vyfoť dobrou náladu v Toulavě. Vítěz obdrží fotografické vybavení za 10 tisíc korun. Nejlepší fotky pak v říjnu ozdobí gotický sále Husitského muzea v Táboře. Fotosoutěž právě vrcholí, a proto je nejvyšší čas na email info@toulava.cz zaslat snímky z území kolem Tábora, Sedlčan, Milevska, Bechyně, Soběslavi, Plané, Vožice a Sedlce-Prčici. Hlavně zachyťte dobrou náladu. Čekají na vás i další ceny.

Dobrá zpráva pro Kovosviťáky
Sezimovoústečtí radní již schválili, že na své občany, kteří obývají městský byt a pracují v Kovosvitu, nebudou v případě dluhu na nájmu hledět tak přísně, jak jim umožňují pravidla. Neuplatní sankce z prodlení a případné vymáhání peněz o nějaký čas posunou. Zastupitelé by navíc dnes mohli schválit pro své Kovosviťáky bezúročnou půjčku do maximální výše 10 tisíc korun a na půl roku. Vedení města chce svoje občany uchránit od neuvážených smluv s pochybnými poskytovateli drahých půjček.