Půjde o střetnutí šestého týmu s druhým a Jihočeši se v něm pokusí poprvé na jaře venku zvítězit. Z Mostu a Pardubic jeli s prázdnou, ze Sokolova s bodem.

FC MAS Táborsko zamíří k utkání už v pátek, aby na hráče v sobotu ráno nečekala dlouhá cesta. V autokaru nebude sedět defenzivní záložník Ondřej Šiml, který bude pykat za čtyři žluté karty. „Zřejmě s námi neodcestuje ani Aleš Kočí, který má přetrvávající potíže s kotníkem," uvedl trenér FC MAS Táborsko Petr Frňka.

Také na straně domácích by měly být karetní absence: stoper Vaněk, záložník Martykán a útočník Leibl. „Ústí má ale kvalitní dvacetičlenný kádr, takže si poradí. Šanci dostanou další hráči, kteří jsou ambiciózní a hladoví. Budou se chtít ukázat. I my musíme Ondru Šimla, který hraje na jaře vynikající zápasy, dobře nahradit. Vrací se stoper Cíferský, který měl dva zápasy stop," sdělil Petr Frňka, která hru Ústečanů viděl naživo i na DVD.

Kombinační fotbal

„Trenér Přerost ordinuje týmu kombinační fotbal, což by nám mělo vyhovovat. Zápas by mohl být zajímavý, protože oba týmy chtějí hrát útočný fotbal, nezaměřují se jen na defenzivu. U nás na podzim, když jsme vyhráli 2:0, se hrál vyrovnaný zápas. Ústí hraje dlouhodobě na špičce tabulky, takže očekávám velmi těžký duel," dodal Petr Frňka. Utkání bude mj. soubojem dvou výborných brankářů. Domácí Novák vychytal už 9 nul, Toma z FC MAS Táborsko 11.

FK Ústí nad Labem hrálo na podzim na Soukeníku v této sestavě: Novák - Zeman, Valenta, Vaněk, Dvořák (39. Benčík) - Vacek, Martykán, Peterka - Moulis, Veverka (77. Mujagič), Leibl (64. Pavlata). V minulém kole „Arma", jak se klubu přezdívá, prohrála v Hradci Králové 3:1 v této sestavě: Novák - Zeman, Valenta, Vaněk, Pavlata - Jursa, Králík (70. Hanich), Vacek - Veverka, Smola, Leibl (85. Teplý). Sobotní utkání se začátkem v 10:15 hod. budou řídit rozhodčí Marek - Hájek, Kovařík T.