Sportovní hala tak nově nahradila zimní stadion, kde se začne připravovat led. Dopravu budou na místě řídit strážníci. Parkovat je možné jak na přilehlém parkovišti, tak i na nově vzniklém parkovišti za jednou z fotbalových branek přilehlého stadionu FC MAS Táborsko.

Situaci v přestěhovaném očkovacím centru si hned první den provozu prohlédl starosta Tábora Štěpán Pavlík, který apeluje na veřejnost, aby respektovala pokyny městské policie.

„Parkovací možnosti u haly nejsou tak široké jako u zimního stadionu. Uvítali bychom, kdyby zejména mladší ročníky mohly na očkování přicházet pěšky, na kole nebo autobusem MHD, který staví na nedalekém Píseckém rozcestí,“ uvedl.

Vnitřní organizace očkování je stejná jako na zimním stadionu. Nové očko ve sportovní hale má pět vstupů k samotné aplikaci vakcíny, tedy o jeden méně než bylo na zimním stadionu.

„Centrum na zimním stadionu splnilo svůj účel. Očkovaly se tu zejména starší ročníky. Tito lidé mohli přijet autem až těsně před vchod a využili bezbariérového vstupu a komfortně rozlehlého vnitřního prostoru. Hala Kvapilova umožňuje rovněž bezbariérový vstup,“ upřesnil mluvčí radnice Luboš Dvořák.

V Kvapilově ulici bude očkovací centrum působit do konce srpna.