Škola v Helsinské ulici se hodně věnuje sportu, a tak její žáci, kteří jsou nuceni běhat po nekvalitním povrchu stávajícího hřiště, strádají.

I podle ředitelky Základní školy Tábor Aleny Heršálkové má jejich hřiště nejlepší časy dávno za sebou. „Dráha se kdysi opravovala, ale protože na ní zůstal štěrkový povrch zarůstající trávou, tak jsme žádali město, aby přistoupilo k rekonstrukci,“ vysvětlila. O opravu hřiště přitom stáli minimálně deset let. „I žáci sami upozorňovali na to, že je štěrk nebezpečný a špatně se jim na něm sportuje,“ dodala Alena Heršálková.

Předpokládaná investice do stavebních úprav sportovní plochy a opěrné zdi činí 10 milionů korun bez DPH a půjde z rozpočtu města. Opravovat se bude také rozběžiště pro skok daleký a chodník. K realizaci projektu by mělo dojít o prázdninách.

Podle starosty Tábora Štěpána Pavlíka je projekt ve fázi vypsání výběrového řízení na stavební úpravy. „Příští školní rok bychom hřiště možná mohli otevřít i pro veřejnost,“ přemítal Štěpán Pavlík na tiskové konferenci po radě města.

Žáci základní školy v Helsinské ulici si po rekonstrukci zahrají fotbal na renovovaném travnatém povrchu uvnitř hřiště, běhat budou po dvoudráhovém oválu s umělým povrchem, chybět nebude ani čtyřdráhová rovinka.

„Jsme moc rádi, že město uvolnilo prostředky na opravu,“ poděkovala Alena Heršálková za vstřícnost, s jakou s nimi město jedná. „Těšíme se na to, že v září budeme běhat po novém,“ uzavřela.