Dvoufázovou renovaci G-centra přiblížil Pavel Stolař z odboru investic. V první etapě přibyl nákladní výtah s požárním schodištěm za 10,8 milionu. „Stávající vnitřní výtahy jsou velmi využívané a chyběla možnost rychlého převozu nemocného na lůžku,“ naznačil, že tak vyřešili problém s vytížeností a současně také zásobování.

Jak sdělila zástupkyně ředitelky Alena Kubíková, rekonstrukce již byla nutná. „Atriem nám sem zatýkalo, bylo potřeba většího zásahu. Na balkonech pro klienty vznikly nové průhledy, díky kterým i sedící vidí do okolí,“ popsala jednu z inovací.

Domov pro seniory podstupuje rekonstrukci
Úpravy G-centra zdárně pokračují

V druhé etapě za 15,4 milionu se dočkaly opravy střecha, fasáda i balkony. Práce se stihly za 10 měsíců bez přerušení provozu. Investici v plné výši hradilo město.

ZDÁRNÉ DOKONČENÍ

Finální podobu zhodnotili za všechny obyvatele členové rady klientů, předseda Jaroslav Klaus a místopředseda Josef Lidinský. „Jsme rádi, že se vše dotáhlo do zdárného konce. Ze začátku byl totiž problém sehnat i zhotovitele,“ zmínil Jaroslav Klaus.

Zaměstnanci pracovali rychle. „Hluk byl přijatelný, nejhorší byla vedra a zápach z nátěru vnitřní konstrukce,“ upozornil Josef Lidinský.

Domov pro seniory se dočká oprav
Domov pro seniory opraví za 20,5 milionu korun

Nyní se však již těší z nového vzhledu. „Musím přiznat, že spokojenost je na všech stranách. Technicky se to opravdu povedlo, vzhledově to vypadá také dobře. Neteče nám sem, balkony jsou nádherné a světlé,“ dodal na závěr Jaroslav Klaus.