Cesta by měla vést jižní částí obce za tréninkovým fotbalovým hřištěm přes louku a dále okolo lesa směrem k současnému vstupu do zoo. Táborští radní nedávno odsouhlasili drobnou změnu oproti původnímu návrhu.

„Několik posledních metrů vede po pozemku Státního pozemkového úřadu, jsme však již dohodnuti na jeho směně,“ uvedl táborský starosta Štěpán Pavlík a zdůraznil, že vznik příjezdové cesty je podmínkou pro další rozvoj zoo.

Cesta také bude oproti původním plánům pokrytá asfaltem a odvodněná.

„Věřím, že již příští turistickou sezonu ji budou moci návštěvníci využívat. Veškeré náklady uhradí zoo, půjde o částku v řádu jednotek milionů korun,“ upřesnil ředitel zoo Evžen Korec. Větrovští se tak konečně dočkají klidu, po kterém dlouho volali.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech Zoo Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla zoo otevřena o měsíc později. Každoročně ji navštíví okolo 100 tisíc lidí. Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Nejvýznamnějším projektem táborské zoo je snaha o návrat zubra evropského do české krajiny.