Zoologická zahrada pořádá tuto akci každý rok, aby tímto způsobem ocenila píli studentů a jejich nasazení nejen ve školních lavicích. V nezaměnitelné atmosféře pestrobarevného podzimu by měli studující aspoň na jeden víkendový den odložit učebnice, přijít relaxovat na procházce mezi výběhy a při pozorování zvířat načerpat energii do dalšího studia.

A pozor, pořád ještě platí nabídka, že šikovní školáci mohou získat vstupenku do zoologické zahrady úplně zdarma! Stačí, když přinesou jako zpestření stravy pro vybrané druhy zvířat tašku plnou buď kaštanů, nebo žaludů. Je však nutné, aby plody nebyly mokré nebo vlhké, protože by mezi nimi mohly být i plesnivé, které rozhodně nelze zvířatům podávat.

Součástí víkendového programu pro návštěvníky táborské zoo jsou také oblíbená komentovaná krmení zvířat, při kterých se o nich zájemci dozvědí spoustu zajímavostí. V sobotu od 14 hodin začíná krmení makaků jávských, v neděli od 11 hodin krmení tygra ussurijského Rockyho, který je maskotem táborské zoo. A v neděli od 14 hodin připravili pracovníci zahrady komentované krmení surikat vlnkovaných, které díky svému neutuchajícímu temperamentu patří k nejoblíbenějším obyvatelům zoo.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen vloni ji navštívilo 83 tisíc lidí.

V tomto ročním období je otevřena pouze o víkendech od 9 do 16 hodin. Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 310 zvířat takřka 80 živočišných druhů. Generálním partnerem je EKOSPOL, lídr developerské výstavby v ČR.